Українцям розповіли, як максимально заробити на купівлі доларів під депозит

Автор: Лобанова Єлизавета

Нацбанк ще влітку дозволив українцям купувати валюту в банках за умови, що ці гроші будуть покладені на тримісячний депозит. За таких умови банки продають клієнтам долари та евро за курсом, максимально близьким до курсу НБУ. Саме тому попит на депозити серед громадян за останні місяці різко вирос.

Українцям розповіли, як максимально заробити на купівлі доларів під депозит - today.ua

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, чому для середньостатистичного українця відкриття валютного депозиту під час війни є вигідним.

Якщо класти валюту на звичайний депозит, то річні відсотки будуть мізерними, і в кращому випадку вони покриють інфляцію. Тому просто тримати валюту на депозиті не вигідно. А от якщо купити долари по курсу приблизно 37,3 грн/доллар у гривні, покласти їх на депозит, а через три місяці зняти по 40 грн/доллар, то прибуток буде більшим.

Наразі жодних проблем зі зняттям валюти немає, просто потрібно замовити валюту в банку заздалегідь. Нагадаємо, що українці можуть покласти та зняти максимум 100 тис. грн (в еквіваленті).

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Українцям розповіли, як максимально заробити на купівлі доларів під депозит

Для прикладу візьмемо 1 000 гривень і поділимо на курс 37,3, виходить 26,8. Тепер поділимо цю ж 1 000 на курс по 40, це буде 25. Різниця між цими цифрами становить 1,8, а це означає, що з кожної тисячі гривень ви отримаєте 1,8 долара через три місяці.

Наприкінці жовтня у Національному банку запропонували ще один механізм для захисту гривневих заощаджень громадян, і у цьому випадку обмежень на суму депозиту немає.

Українці можуть купити долари за курсом НБУ, покласти їх на спеціальний строковий депозит у банку, а потім в обов’язковому порядку провести зворотний продаж купленої валюти після закінчення строку депозиту за офіційним курсом на день проведення операції. Це захистить вашу гривню від курсових коливань, але зараз на цьому не заробиш, зазначив Олег Пендзин. Навіть на готівковому ринку американська валюта найближчим часом сильно коливатися не буде. Отже ви отримаєте назад те, що й поклали.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Економіст радить подвоїти свої заощадження, скориставшись все таки тримісячним депозитом. За наявності доларів продати їх в обміннику і купити гривні за максимально високим курсом, який знайдете на ринку. На куплені гривні купіть долари по курсу 37,3 (+-) з розміщенням на тримісячний депозит, і потім через 3 місяці зніміть гроші. Так ви заробляєте двічі — по-перше, купуєте дешевше, ніж продали гривню, а по-друге — на самому депозиті.

Раніше повідомлялося, на скільки українцям підняли відсоткові ставки на депозити у листопаді.