Українцям розповіли, як ефективно знизити енергоспоживання, щоб уникнути блекауту

Автор: Марченко Любов

Можна реально знизити енергоспоживання, водночас не погіршуючи якості життя. Українців просять це зробити. Того зниження споживання, яке наразі є, недостатньо, щоб ефективно і швидко відновити енергосистему та уникнути можливого блекауту.

Українцям розповіли, як ефективно знизити енергоспоживання, щоб уникнути блекауту - today.ua

Як знизити енергоспоживання і не поступитись якістю життя, розповів громадянам під час телемарафону заступник міністра енергетики Фарід Сафаров.

Українці змогли скоротити своє енергоспоживання приблизно на 10%. Але для нормальної роботи енергетиків та ефективного і швидкого відновлення енергосистеми цього замало, каже чиновник. Треба, щоб українці скоротили свої енергетичні "апетити" хоча би на чверть.

"Для того, щоб розвантажити мережу і було максимально комфортно і швидко відновлювати мережі, ми би просили і хотіли, щоб вони скоротили своє споживання на 25%, і додатково не користувались електричними приладами, в яких немає необхідності", – каже Сафаров.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Лише обмеживши енергоспоживання хоча би на чверть, українці зменшать ризик повсюдного блекауту. А енергетики, у свою чергу, матимуть змогу оперативно та ефективно налагодити надійне живлення усіх регіонів.

Українцям розповіли, як ефективно знизити енергоспоживання, щоб уникнути блекауту

Топовий чиновник дав практичні поради, як реально можна знизити споживаня електроенергії на чверть. Для цього зовсім не потрібно сидіти без світла або без улюбленої вечірньої телепрограми. Досить буде запам'ятати кілька простих речей.

Правила ощадливого енергоспоживання

  • Вимикайте світло у приміщеннях, в яких на даний момент нікого немає.
  • Якомога менше користуйтесь мікрохвильовками та електричними чайниками. Якщо в домі є газова плита, то розігріти їжу або скип'ятити воду можна на ній.
  • Якщо газової плити немає, то ставте розігрівати їжу або кип'ятити воду лише тоді, коли ви насправді хочете поїсти або випити чаю, а не про всяк випадок.
  • Не користуйтесь одночасно кількома енергоємними приладами. Якщо працює пральна машина, не варто в той самий час включати пилосос або вмикати праску.
  • Не нагрівайте бойлер до надвисоких температур. Доволі буде 50 градусів, аби мати теплу воду.

Звісно, чим більше українці зуміють знизити енергоспоживання, тим більша ймовірність уникнути блекауту, а також тим швидше енергетикам вдасться додати пораненій енергосистемі запасу міцності. Проте Україна, на жаль, не застрахована від нових ракетних атак знавіснілого сусіда. Отже громадянам треба бути готовими і до найгіршого сценарію – коли електрики не буде по кілька діб, а можливо й навіть по кілька тижнів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"По-перше, ви маєте підготувати теплий одяг, щоб не замерзнути. Також термопосуд – це термоси для гарячої води та їжі, щоб вони довше зберігалися теплими. А також продукти довгого зберігання, щоби швидко їх приготувати", – порадив чиновник.

Нагадаємо, українцям розповіли, як працюватимуть системні банки в умовах можливого блекауту.