Українцям розповіли, як безробітним не залишитися без пенсії

Нелегальне працевлаштування, на жаль, залишається однією з головних проблем української економіки. Тіньова сторона нелегальної роботи – це втрати для бюджету, а також відсутність будь-яких соціальних гарантій для працівника. У тому числі, і на виплату пенсії на старості. Однак тепер навіть безробітні, які не мають офіційного заробітку, можуть забезпечити собі пенсію.

Українцям розповіли, як безробітним не залишитися без пенсії - today.ua

Як це зробити, пише one.ua, посилаючись на інформацію від Пенсійного фонду України.

По суті є дві основні складові майбутньої пенсії – страховий стаж та зарплата. Від розміру зарплати залежить розмір майбутньої пенсії. Від тривалості страхового стажу залежить і розмір пенсії, і, власне, право на пенсію. Тобто, якщо вам не вистачає страхового стажу, то й пенсію у 60 років ви не отримаєте. У кращому випадку вам можуть її дати в 63 роки або в 65. У найгіршому – не дати взагалі.

Страховий стаж нараховується громадянам за сплаченими страховими внесками до Пенсійного фонду. Якщо за працівника сплачують ЄСВ (єдиний соціальний внесок), то його стаж поповнюється. Зазвичай ЄСВ платить роботодавець або підприємець сам за себе.

Поповнити собі страховий стаж може навіть безробітний

Однак як бути, якщо людина працює неофіційно? У цьому випадку вона може укласти договір із ПФУ про добровільну сплату страхових внесків за себе. Навіть більше, якщо фінанси вам тимчасово не дозволяють платити за себе ЄСВ, це може робити за вас хтось інший, кому не байдужа ваша доля.

По суті, держава "заплющила очі" на те, де і як ви заробляєте. Вона дає можливість заробити собі на пенсію навіть офіційно безробітному.

Українцям розповіли, як безробітним не залишитися без пенсії

Право на сплату добровільного внеску мають:

  • особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі;
  • особи, які навчаються у вузах на денній формі навчання, а також в аспірантурі і докторантурі;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
  • громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України.

Як оформити виплату добровільних внесків до Пенсійного фонду

Це можна зробити онлайн на порталі ПФУ. Для цього потрібно зайти до свого електронного кабінету на порталі ПФУ. Людині, яка хоч трохи знайома з комп'ютером та інтернет-технологіями, це не становитиме труднощів. Потрібно лише отримати електронний підпис, якщо у вас його немає. Отримання електронного підпису також докладно описано на порталі і не потребуватиме багато часу та сил.

Далі алгоритм дій такий:

  • заповніть дані про особу, на користь якої ви бажаєте сплачувати внески;
  • перегляньте (за потреби) друковану форму договору;
  • підпишіть договір електронним підписом і перейдіть на інтерфейс сплати внеску.

Виплату добровільних внесків можна робити не щомісяця, а як вам зручно. При цьому, звичайно, зараховуватимуться до стажу лише ті місяці, за які було сплачено ЄСВ. Виплати можна на якийсь період призупиняти, а потім відновлювати. Чим більшу суму ви заплатите, тим вищою буде пенсія.

Нагадаємо, частина українців може майже вдвічі збільшити свою пенсію без додаткового стажу та роботи на старості.

ДЖЕРЕЛОone.ua