Today.ua

Українцям розповіли, у яких випадках можна передати землю в дарунок

Земля сільськогосподарського призначення може бути відчужена не тільки шляхом продажу, але й у результаті дарунку. З відкриттям ринку землі в липні минулого року у землевласників з'явилась і така можливість. Однак закон накладає певні обмеження як на саму цю процедуру, так і на тих, хто може отримати її в такий спосіб. Отже, земля в дарунок доступна кожному, але не від усіх.

Існує декілька форм відчуження землі та зміни її власника. Дарунок – одна з цих форм. Усі вони регулюються Конституцією та Земельним кодексом (ЗК) України.

У частині 3 статті 131 ЗК України записано:

"Земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом звернення стягнення на них".

Отже, дарування – одна з форм відчуження землі. Ця форма вельми специфічна, адже вона не передбачає ніякої матеріальної компенсації дарувальнику з боку того, кого обдаровують.

При цьому законом визначено коло людей, які можуть отримати землю в дарунок від конкретного власника.

До такого кола належать:

При цьому слід пам'ятати, що такі обмеження поширюються не на всі земельні ділянки, а лише на ті, що належать до угідь сільськогосподарського призначення.

Такі вимоги не застосовуються:

Нагадаємо, в Україні прогнозують стрімкий ріст ціни на землю. Стало відомо, на скільки здорожчає гектар землі вже цьогоріч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ