Українцям розповіли, що буде зі звичайними пенсіями після впровадження накопичувальних

Впровадження накопичувальних пенсій в Україні не означає повну відмову від солідарної пенсійної системи. Про це заявив глава Мінфіну Сергій Марченко, зазначивши, що солідарна пенсія громадян збережеться, і ніхто не буде змушувати українських пенсіонерів довіряти свої заощадження приватним пенсійним фондам.

Українцям розповіли, що буде зі звичайними пенсіями після впровадження накопичувальних - today.ua

За словами Марченка, накопичувальна пенсійна реформа створює додаткове фіскальне навантаження на державний бюджет і потребує політичного рішення щодо термінів введення системи. Саме тому система накопичувальних пенсій буде впроваджена поступово, ймовірно, починаючи з 2023 року. Необхідно ще визначитися, який відсоток відрахувань потрібно буде перераховувати громадянам на майбутню пенсію. Зараз йдеться про 1%.

Щодо інвестування майбутніх внесків, Марченко зазначив, що основним інструментом Мінфін бачить облігації внутрішньої державної позики. Українцям розповіли, що буде зі звичайними пенсіями після впровадження накопичувальних Накопичувальні пенсії громадян держава планує надійно захищати. Законом передбачено понад 40 механізмів, які практично зводять до нуля можливість їх пропажі в результаті недобросовісних або непрофесійних дій розпорядників накопичувального фонду. Учасники накопичувальної програми зможуть щодня перевіряти накопичення і при найменшому сумніві передавати гроші в інший фонд, якщо їх почнуть турбувати якісь сумніви щодо безпеки коштів.

Раніше повідомлялося, що українці зможуть передавати свої накопичувальні пенсії у спадок. В уряді вважають цей факт потужним аргументом на користь таких накопичень.

ДЖЕРЕЛОunian.net
  • ТЕГИ