Надворі панує осінь, і погодні умови дедалі більше нагадують українцям, що попереду нас чекає найважча зима за всю історію незалежності. Через війну і наближення холодів у суспільстві циркулюють тривожні чутки. Одна з них - ймовірний дефіцит продовольства, а разом із ним і захмарні ціни на продукти. Та експерти кажуть, що проблеми з їжею, звичайно, будуть, але катастрофи не станеться.
Інформацією з аграрного фронту поділився під час ефіру телемарафону заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.
На початку року в Україні почалась повномасштабна війна, а на початку осені прийшли передчасні холоди. Через ці чинники, у порівнянні з минулими роками, значно скоротився збір соняшника. Але зібраного врожаю вистачить, щоб задовільнити попит внутрішнього ринку. Соняшникова олія, якщо й подорожчає, то лише через інфляційні процеси в державі та підвищення вартості логістичних послуг.
Скоротилися цьогоріч і посіви цукрового буряку. Але й тут ситуація аналогічна з соняшником. Цукру має вистачити для внутрішніх потреб держави, запевнив заступник міністра.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Курячі яйця поки що дешевшати не будуть. Адже деякі птахофабрики було знищено, і утворився дефіцит курей-несучок, що, у свою чергу, призвело до зниження виробництва яєць. Але аграрії вже приступили до відтворення поголів'я курей. Тому яйця, хоч і коштуватимуть дорого, але попит на них зрештою буде задоволений у повному обсязі.
Щодо овочів борщового набору, то власного врожаю Україні на всю зиму не вистачить. На післяноворічний період запланований імпорт капусти і моркви. Цибуля наразі вже імпортується. Та, на жаль, це не врятує від зростання цін. Ціни на ці овочі значно зростуть, і ця тенденція зберігатиметься до весни. Найдешевшими залишатимуться картопля і буряк. Отже зрештою, попри війну та інфляцію, українці без борщу не залишаться.
Нагадуємо, в українських супермаркетах нещодавно змінились ціни на рибу. На деякі види зросла ціна, а деякі, навпаки, здешевіли.