Українцям розповіли, що буде з цінами на гречку, цибулю, буряк та моркву найближчими місяцями

Ціни на основні овочі з борщового набору скоро знизяться. А все тому, що фермери цього року планують відновити вирощування овочів там, де це останніми роками не відбувалося. Таким чином, урожай збільшиться, і ціни на овочі стануть доступнішими.

Українцям розповіли, що буде з цінами на гречку, цибулю, буряк та моркву найближчими місяцями - today.ua

Так, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що дефіциту моркви, цибулі, буряків та інших овочів, які широко вживаються всіма українцями, у 2023 році не буде.

Зокрема, посівні площі збільшаться на Одещині, Тернопільщині, Черкащині, де раніше овочів вирощували не так багато.

Також аграрії вже суттєво збільшили посіви гречки на полях, і відомо, що її врожай восени буде навіть більшим, ніж потрібно для внутрішнього споживання. Відповідно, підстав для зростання ціни не передбачається.

Українцям розповіли, що буде з цінами на гречку, цибулю, буряк та моркву найближчими місяцями

Міністр додав, що ціна на гречку очікується в межах сьогоднішнього цінового діапазону або дешевше. Це буде остаточно відомо після фіксації посівних площ у червні. Станом на 4 квітня, кілограм гречки в українських супермаркетах в середньому коштує 53,57 грн/кг. 

За останній місяць в Україні огірки, помідори, цибуля та капуста подорожчали у 2,5 рази. Економічний експерт Олег Пендзин заявив, що зростання цін на ці овочі сповільниться, але очікувати зниження вартості раніше літа не варто.

Також Пензін додав, що в Україні ціна великоднього кошика у 2023 році буде на 25% вищою, ніж торік. Найбільше серед продуктів, що входять до корзини, подорожчали курячі яйця – на 52%. Проте їхня вартість уже у травні почне стрімко знижуватися.

Раніше повідомлялося, що в Україні перед великодніми святами зростають ціни на м'ясо.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua