Українцям розповіли про “зимові“ ціни на овочі: все зросте ще більше

Нинішнього року рекордсменами подорожчання стали овочі. У річному вимірі (з вересня 2021 року по вересень 2022 року) ціни на овочі зросли на 85%. Проте це не межа. У жовтні вони продовжують зростати, а до кінця року до нинішньої вартості овочів додасться ще принаймні 10-15%.

Українцям розповіли про “зимові“ ціни на овочі: все зросте ще більше - today.ua

Про перспективи та причини зростання цін на овочі розповів заступник "Всеукраїнської аграрної ради" Денис Марчук. Він прогнозує зростання цін на 10-15% вже на початок зими 2022 року.

Багатьом знайома ситуація, коли після чергового походу до супермаркету покупець виходить збентеженим: покупки в пакеті ті самы, що зазвичай, а заплатити за них довелося набагато більше. Доводиться перевіряти чек іще раз. Але після ретельної перевірки та ревізії пакета з купленим, в черговий раз приходить розуміння, що винна інфляція. 

Тимчасове падіння цін у серпні було обумовлено надмірністю пропозиції. Просто аграрії хотіли продати якнайбільше своєї продукції прямо після збирання врожаю. Причиною цього стало підвищення цін на енергоносії, а це, відповідно, значно збільшить вартість зберігання овочів. Багатьом фермерам довелося відмовитися від збереження вирощеної продукції.

Українцям розповіли про “зимові“ ціни на овочі: все зросте ще більше

"Щоб не ризикувати, багато хто таким чином діяв. І ми побачили падіння ціни по всіх групах овочів, у тому числі борщового набору", – каже Денис Марчук.

Початок осені був дощовим. На полях через надлишок вологи почали псуватися ще не зібрані овочі. Це, ймовірно, спричинить зростання цін ще приблизно на 10-15%. Слід також зазначити подорожчання логістичних витрат. А логістика – це 25% від собівартості продукції. Взимку вартість овочів, які закладені на зберігання, також прямо залежатиме від температури. Чим холодніше буде на вулиці, тим більше енергії знадобиться, щоби підтримувати оптимальну температуру в приміщеннях для зберігання вирощеної продукції.

Нагадаємо, поки що невпинно зростають ціни на яйця. У деяких супермаркетах вартість десятка курячих яєць уже сягнула 80 грн. Експерти прогнозують зростання цін на цю продукцію до кінця 2022 ще на 10%.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua