Опалювальний сезон в Україні має розпочатись за графіком – після 15 жовтня. Тарифи на опалення українцям обіцяють залишити ті, що були в минулому сезоні. Комунальники забезпечуватимуть дещо нижчу температуру теплоносія, ніж у минулі роки, але замерзнути українцям не дадуть.
Такі тези щодо прийдешнього опалювального сезону висловив на брифінгу у Вінниці міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
За словами міністра, наступний опалювальний сезон буде найважчим в історії України, однак українцям замерзнути не дадуть. Опалення багатоквартирних будинків у регіонах має початися як зазвичай – після 15 жовтня. Точніше буде відомо вже безпосередньо з наближенням осінніх холодів.
Міністр обіцяє, що комунальники підтримуватимуть в оселях українців температуру, не нижчу за +18 градусів. При цьому тарифи на опалення залишать на ріні минулого опалювального сезону. А підприємствам теплової комунальної енергетики відпускатимуть газ для виробітку тепла за тарифом 7420 гривень за тисячу кубометрів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас не в усіх населених пунктах України вдасться розпочати опалювальний сезон. Є великий ризик, що без тепла на зиму залишаться люди в розбитому й окупованому Маріуполі. У Харкові, який теж немало постраждав від ворожих обстрілів, влада обіцяє впоратись із відновленням пошкоджених мереж до настання холодів і дати місту тепло.
Але у багатьох населених пунктах, які опинились безпосередньо в зоні бойових дій, опалення не буде. Газові магістралі там серйозно пошкоджені, і наразі їхнє відновлення неможливе через постійні обстріли. Там, де це можливо, у приватному секторі, люди вже готуються перейти на пічне опалення. Однак у великих містах жителі багатоквартирних будинків залишаться на зиму хіба що з електрикою. Та й та під питанням. У них не буде газу, опалення і води.
Тому влада створила штаб та оголосила повну евакуацію жителів прифронтових територій. Зокрема, мають до зими вибратися зі своїх міст жителі Слов'янська і Краматорська. Орієнтовно треба буде організувати евакуацію та розселення на зиму близько 200 тисяч дорослих і близько 50 тисяч дітей.
Віце-прем'єрка Ірина Верещук каже, що евакуація буде обов'язковою. А ті, хто не захоче покидати свої домівки, будуть змушені подати заяву з відмовою за особистим підписом.