Today.ua

Українцям розповіли, куди звертатися у разі поломки електричного лічильника

Електричні лічильники можуть ламатися, і якщо це відбувається, то обов'язково потрібно звернутися до оператора системи розподілу. Які несправності бувають з лічильниками, та чому важливо одразу інформувати про них оператора, розповіли в ДТЕК Київські електромережі.

Ознаками, що вказують на несправність електричного лічильника, можуть бути: відсутність будь-якої індикації на табло приладу, відсутність у показах лічильника даних спожитої електроенергії (прилад зупинився), нетипово великі покази споживання тощо.

ДТЕК розробили сервіси за допомогою яких клієнт може швидко сповістити компанію про проблеми з приладом обліку. Зробити це можна як по телефону, так і в режимі онлайн. Після прийняття заявки фахівці компанії проведуть ремонт або заміну приладу, а клієнт не наражатиме себе на санкції за безоблікове споживання електричної енергії та сплачуватиме виключно за спожиті кіловати.

В компанії застерігають клієнтів від самостійного ремонту електролічильника, бо може бути небезпечно для життя. Також не слід приховувати факт зупинки приладу обліку від оператора системи розподілу та передавати неправдиві покази власного споживання. Адже дані щомісяця звіряються з архівною інформацією і їхня невідповідність може стати підставою для додаткових перевірок і перерахунку відповідно до даних про середньодобове споживання.

Сучасні лічильники мають функцію обліку в аварійному режимі. Вона створена для фіксації показників електроспоживання у випадках несправності основних вузлів приладу. Отже фахівці ДТЕК Київські електромережі знатимуть про спожиті кіловати навіть якщо буде здаватися, що прилад зовсім не працює й, відповідно, клієнт матиме клопіт за передачу некоректних даних та відповідні штрафні санкції.

Для того щоб сповістити ДТЕК Київські електромережі про несправність електролічильника слід (на вибір):

За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію – клієнт платитиме виходячи з даних про його середньодобове споживання.

Раніше повідомлялося, що тарифи на електроенергію в Україні зростуть удвічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ