Деяким українцям можуть зарахувати подвійний стаж до пенсії. Це стосується тих громадян, які виходять на пенсію на пільгових умовах. У "Пенсійному кур'єрі" розповіли, яка пенсія належить цій категорії пенсіонерів.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, які зараховували до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 1 січня 2004 року), зараховуються до страхового стажу в порядку та на умовах, передбачених раніше чинним законодавством, крім випадків, передбачених цим Законом.
Зокрема, пенсіонерам, які працювали в психіатричних закладах охорони здоров'я, в лепрозорних та протичумних закладах охорони здоров'я, в установах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних установах реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, стаж зараховується у подвійному розмірі.
Робота на цих посадах до 1 січня 2004 року відноситься як до пільгового, так і страхового стажу у подвійному розмірі, а період роботи у медичних установах після цієї дати у подвійному розмірі обчислюються лише за визначенням права на пенсію за віком на пільгових умовах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Згідно з Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та його виплати, страховий стаж на посадах, що дає право на грошову допомогу, зараховується у календарному обчисленні. Зокрема, чоловікам потрібно мати 35 років стажу, а жінкам – 30 років. Усі пенсіонери, які мають менше норми такого стажу, права на допомогу у подвійному розмірі не мають.
Раніше повідомлялося, що в Україні змінюються правила виходу на пенсію, і у 2022 році у Мінсоцполітики обіцяють 12 етапів підвищення пенсій.