Українцям розповіли, чому небезпечно ставити генератори на балконах, і що робити у випадках загоряння пристрою

Автор: Лобанова Єлизавета

Багато українців купили на зиму генератори, щоб опалювати та освітлювати свої будинки та квартири під час блекауту. При цьому почастішали пожежі через неправильне використання цих пристроїв. У МВС нагадали громадянам, як правильно користуватися генераторами, щоб не наражати своє життя на небезпеку.

Українцям розповіли, чому небезпечно ставити генератори на балконах, і що робити у випадках загоряння пристрою - today.ua

За правилами безпеки встановлювати генератори можна лише на відкритому повітрі та на відстані не менше 6 метрів від вікон та дверей. Якщо ставити генератор біля несучої стіни,  то відстань до неї повинна бути не менше 1 метра.

Крім того, перед використанням генератора необхідно перевірити проводку. Також на генератор не має потрапляти вода. Якщо на нього потрапляє волога, струмом може вдарити не тільки сам генератор, а й прилади, що підключені до нього.

Балкон не підходить для розміщення генератора, навіть якщо він засклений. Вітер може затягувати вихлопні гази навіть через гумові прокладки у металопластикових вікнах, що є ризиком для пожежі.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Важливо також правильно заправляти генератор та зберігати пальне для нього у належних місцях. Не можна змішувати різні види пального та масла, якими заправляється прилад. Якщо генератор потрібно дозаправити, слід дочекатися, щоб він повністю охолонув. Коли на генератор, деталі якого ще гарячі, потрапляє пальне, він миттєво спалахує.

Важливо, щоб генератор не працював 24 години на добу. Вивчайте інструкцію до свого приладу, там має бути вказано, як часто пристрій потрібно вимикати та давати йому відпочивати.

Бензин для генератора потрібно тримати в металевій каністрі та за температури не вище +15...+20 градусів, а також на відстані не менше 10 м до суміжних об'єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, призначених для зберігання палива за межами житлової зони.

Безпечніше зберігати бензин в зоні, що окремо стоїть, з навісом з обмеженим доступом для сторонніх і дітей.

Не допускайте протоки пального та щільно закривайте каністри. Якщо пальне пролилося, посипте місце протоки піском, який потім зберіть в металевий ящик або відро.

Українцям розповіли, чому небезпечно ставити генератори на балконах, і що робити у випадках загоряння пристрою

Що робити, якщо генератор загорівся

У разі займання генератора негайно повідомте про це ДСНС за телефоном 101.

По телефону потрібно назвати місцезнаходження об'єкта, вказати місце виникнення пожежі, обставини займання, наявність людей поряд, а також повідомити своє ім'я та прізвище.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки чекаєте на приїзд ДСНС, потрібно знеструмити генератор і вжити заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. У таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, що розтоплюються). Також можливе використання щільної ковдри, якою необхідно накрити генератор.

Раніше повідомлялося, у скільки обходиться використання генератора для будинку на добу.

Головне