Українцям радять запасатися не лише доларами та євро: експерти розповіли, як підготуватися до нового стрибка валюти

Автор: Лобанова Єлизавета

Курс долара в Україні після триденного падіння знову зріс. На четвер, 3 лютого, Нацбанк встановив курс на рівні 28,38 гривень/долар. Американська валюта стала на 7 копійок дорожче, ніж у попередній банківський день.

Українцям радять запасатися не лише доларами та євро: експерти розповіли, як підготуватися до нового стрибка валюти - today.ua

За прогнозом експертів, протягом найближчого тижня очікується незначне зростання курсу долара до гривні. У четвер, 3 лютого, Мінфіну потрібно буде погасити валютні борги на суму $367,9 млн та відсотки за доларовим розміщенням облігацій. Нестабільна ситуація на кордоні України та Росії також не сприяє стабільності.

У січні українці відновили покупку валюти. За місяць офіційний курс долара зріс на 5,5%, євро – на 3,6%. Експерти радять у періоди економічної нестабільності не робити ставку лише на ці дві валюти. Зокрема, є більш надійні світові валюти, які точно стабільніші за долар і євро. Наприклад, англійський фунт, швейцарський франк, австралійський долар та японська єна.

За статистикою, долар щорічно знецінюється на 7%. Саме тому громадяни, які стежать за ситуацією на валютному ринку, зберігають свої заощадження у різних валютах, тим самим не ризикуючи в один день втратити всі гроші. Євро набагато менше піддається інфляції, ніж долар, і є надійнішим активом. Проте ця валюта повністю залежить від економіки Німеччини, де розташований Європейський центральний банк. Англійський фунт вважається ще стабільнішою валютою, курс якої зростає не так стрімко. Навіть у кризові періоди потужна англійська економіка до останнього підтримує національну валюту.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українці у 2021 році також почали активно інвестувати у криптовалюту. Проте, на початку 2022 року біткоїн різко обвалився, що також свідчить про ризик вкладень у віртуальну валюту. Інвестори стали позбавлятися високоризикованих активів після заяви Банку Росії про можливу заборону криптовалюти в країні. На обвал біткоїна вплинули й події у Казахстані. Ця країна на сьогоднішній день посідає друге місце у світі за часткою майнінгових потужностей після США. Тимчасове відключення інтернету в країні спричинило падіння курсу.

Раніше експерти розповіли, чого чекати від американської валюти до кінця цього тижня.