Українцям радять терміново оцифрувати свої трудові книжки: стала відома причина

Автор: Марченко Любов

Для того, щоб вийти на пенсію, українцям треба досягти пенсійного віку і мати необхідну кількість років страхового стажу. Відомості про страховий стаж, набутий українцями до 1 січня 2004 року зберігаються лише в паперовій трудовій книжці. Водночас, трудова книжка, як і будь-який інший предмет, може бути загублена або втрачена внаслідок якогось форс-мажору.

Українцям радять терміново оцифрувати свої трудові книжки: стала відома причина - today.ua

Отже, в Пенсійному фонді порадили українцям оцифрувати свою трудову книжку.

Дані про страховий стаж, здобутий з 1 січня 2004 року, є в електронному Реєстрі застрахованих осіб. А от того, що було зароблено до цієї дати, в электронному вигляді немає. 

Отже, щоб не виникало проблем з обчисленням страхового стажу, українцям пропонують оцифрувати свою трудову книжку та зберегти всі її оцифровані сторінки в особистому електронному кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду. Тоді, навіть якщо ви випадково загубите трудову книжку або втратите її під час переїзду, відомості про ваш страховий стаж все одно залишаться в електронних анналах ПФУ.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб зберегти оцифровані сторінки трудової книжки, слід зробити кілька кроків

  • Треба увійти до особистого кабінету на веб-порталі ПФУ. Увійти туди можна лише з допомогою кваліфікованого електронного підпису. Де та як отримати електронний підпис, є інструкція на тому ж веб-порталі. Ця процедура займе у вас не більше кількох хвилин.
  • Далі слід зайти у розділ "Комунікації з ПФУ" та обрати в ньому пункт "Відомості про трудові відносини".
  • Там відразу вам відкриються дані щодо вашого страхового стажу з 2004 року. Ви можете їх звірити зі своїми записами у трудовій книжці. Перевіривши дані, надаєте згоду на передачу та обробку персональних даних.
  • Робите скан-копії усіх заповнених сторінок трудової книжки та інших паперових документів, які містять відомості про ваш трудовий стаж. Кожну відскановану сторінку додаєте окремо, тиснучи на кнопку "Додати файл".

Українцям радять терміново оцифрувати свої трудові книжки: стала відома причина

Про що треба знати, завантажуючи сканкопії?

  • Усі вони мають бути кольоровими, повинні мати добру якість, щоб записи можна було прочитати, і повинні містити всі реквізити документа.
  • Сторінки слід завантажувати в хронологічному порядку. Якщо у вас є якісь супутні документи, що відповідають цим сторінкам, то їх також слід відсканувати і завантажити разом зі сторінками трудової. Наприклад, якщо в трудовій було зроблено виправлення, то має бути довідка, що це виправлення зроблено роботодавцем із його підписом та печаткою.
  • Формат сканованих копій має бути jpg чи pdf.
  • Розмір файлу не повинен перевищувати 1 Мб.

І ще, для того, щоб зробити копії трудової та інших паперових документів, не треба, висолопивши язика, бігати в пошуках сканера. Досить буде якісних знімків, зроблених вашим смартфоном.

Нагадаємо, українцям розповіли, як рахуватимуть страховий стаж за час простою підприємства або неповної роботи.