Українцям призупинили оформлення субсидій у 2023 році: названо основні причини

Виплатами та нарахуванням субсидії з цього року займається Пенсійний фонд. У деяких громадян виникли труднощі з поданням документів на отримання соцдопомоги на наступний сезон. Зокрема, скарги до ПФУ надходять від мешканців Харківської області.

Українцям призупинили оформлення субсидій у 2023 році: названо основні причини - today.ua

Проблеми виникли у нових претендентів на субсидії, які лише звернулися по нарахування допомоги. Для отримувачів субсидій, яким автоматично продовжили виплати, нічого не змінилося.

Подати документи на субсидію українці можуть, як і раніше, у ЦНАПі. Допомогу нараховуватимуть уже не в місцевому Управлінні соцзахисту, а у віддалених офісах Пенсійного фонду.

Виплати призначаються за даними Реєстру застрахованих осіб. Як з'ясувалося, більшість звернень не проходить перевірку Реєстру: не збігаються номери паспорта, прізвище або інші дані. Людям доводиться додатково звертатись до Пенсійного фонду для уточнення інформації. Відповідно цей час вони залишаються без субсидії.

Українцям призупинили оформлення субсидій у 2023 році: названо основні причини

Громадянам обіцяють, що у майбутньому вони відчують усі переваги "Реєстру застрахованих осіб". У ньому міститься зведена вся інформація про заробітні плати, пенсії та інші дані українців. Більше не потрібно збирати додаткові довідки, оскільки всі дані є в Інтернеті.

Внутрішньо переміщені особи також можуть подаватися на субсидії в будь-якому регіоні, що вкрай зручно. Крім переселенців, декларацію про отримання субсидії мають громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі; українці, які утримують інваліда з дитинства, пенсіонери з низьким доходом; особи, які отримують пенсію по інвалідності або у зв'язку із втратою годувальника.

Раніше повідомляли, що деякі українці мають право на додаткову субсидію.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news