Українцям повідомили, що буде з цінами на полуницю та черешню на початку літа

Імпортну полуницю та черешню в Україні зараз продають за рекордно високими цінами, які сягають 1200 гривень за кілограм. Стало відомо, як зміниться вартість ягід на початку літа.

Українцям повідомили, що буде з цінами на полуницю та черешню на початку літа  - today.ua

Полуниця та черешня зараз недоступні більшості українців, бо кілограм обійдеться у половину мінімальної пенсії. Аграрії запевнили, що незабаром ситуація на ринку зміниться – і майже кожен зможе скуштувати ягоди хоча б кілька разів на сезон.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка заявив, що ситуація з полуницею покращується. На вулиці теплішає та на прилавках починає з'являтися вітчизняна ягода. Вартість імпортної продукції також має тенденцію до зниження.

"Поки що можна купити полуницю по 100-120 грн за кг проти 140-180 грн за кг у першій половині травня. Щодо цін на черешню, то вони дійсно високі, але й пропозиція товару невелика. Збільшення поставок черешні буде з середини червня", – запевнив експерт.

Аналітик звернув увагу на високу вартість виробництва та холодну та довгу весну, яка негативно вплинула на врожай. Він буде не таким багатим, як у 2022-му.

Українцям повідомили, що буде з цінами на полуницю та черешню на початку літа

Керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев заявив, що сезон полуниці 2023-го почнеться на два тижні пізніше. Однак не можна стверджувати, що ягода коштуватиме дешевше за 50 грн за кілограм. Позитивні прогнози неможливі через погодні умови та великі площі окупованих територій на півдні країни.

"Зараз на оптових ринках України пропонується черешня з Узбекистану від 220 грн за кг, із Туреччини – від 300 грн за кг та Іспанії – від 450 грн. На роздрібних ринках продавці ще розпродують черешню з минулих партій і продовжують утримувати цінники 750-800 грн" , – уточнив фахівець.

Українцям повідомили, що буде з цінами на полуницю та черешню на початку літа

За словами Хорева, вже за кілька днів ціни на черешню почнуть падати. Частково вдасться задовольнити попит з допомогою звільнених територій на півдні країни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціни на полуницю в Україні стрімко падають.

ДЖЕРЕЛОКП