Українцям почнуть відмовляти в оформленні субсидії за борги: про які суми йдеться

Українцям продовжують виплачувати субсидії за умов війни, але при цьому деяким громадянам можуть відмовити у призначенні виплат. У Мінсоцполітики повідомили, яка основна причина відмов в оформленні субсидії.

Українцям почнуть відмовляти в оформленні субсидії за борги: про які суми йдеться - today.ua

Як з'ясувалося, якщо під час призначення житлової субсидії в українця виявиться прострочена понад три місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 грн, субсидію можуть не призначити. Крім того, якщо людина має борг щодо ЄСВ, їй також відмовлять в отриманні субсидії.

Але якщо укласти договір про реструктуризацію заборгованості, або якщо споживач оскаржить борг у суді, то є шанс на отримання виплат.

Якщо житлова субсидія була призначена до закінчення опалювального сезону, то наявність заборгованості буде враховуватись при призначенні таких субсидій на наступний період у травні 2023 року.

Українцям почнуть відмовляти в оформленні субсидії за борги: про які суми йдеться

З 1 грудня фінансування та виплату субсидій перебирає Пенсійний фонд. При цьому умови подання документів на субсидію для громадян не зміняться.

Нові звернення на субсидії українці можуть подавати через:

  • Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • місцеві управління соцзахисту;
  • органи Пенсійного фонду;
  • портал "Дія";
  • електронний кабінет Пенсійного фонду.

Раніше повідомлялося, хто з отримувачів субсидій може залишитися без виплат уже наступного сезону.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua