Українцям почнуть повертати борги за лікарняні: хто і коли отримає свої гроші

Фонд соціального страхування обіцяє до липня на чверть погасити борги перед населенням за лікарняні. Як відомо, українці останні три місяці не можуть отримати свої гроші. Про відновлення виплат заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Українцям почнуть повертати борги за лікарняні: хто і коли отримає свої гроші - today.ua

За словами Лазебної, у червні зменшився рівень інфікування коронавірусом та зменшилася кількість лікарняних заяв. Тому Мінсоцполітики має можливість направити кошти, які находять від єдиного соціального внеску, на погашення заборгованості за лікарняні. На минулому тижні 60 тисяч осіб уже отримали виплати, а це лише 10% боржників. До початку липня планується погасити заборгованість на 25%.

На виплати лікарняних з держбюджету було виділено 400 мільйонів гривень. Заборгованість виплачується не за всі три місяці, а за 26 днів від початку. При цьому Лазебна не уточнила, від якого саме початку.

Українцям почнуть повертати борги за лікарняні: хто і коли отримає свої гроші

На виплату лікарняних усім громадянам у Фонді соціального страхування коштів не вистачає, тому невідомо, коли свої гроші отримає 100% українців. Борги за лікарняні почали накопичуватися ще з кінця лютого. Станом на середину березня, затримка складала 21 робочий день або 1,8 мільярда гривнень.

Нагадаємо, на початку травня Володимир Зеленський підписав документ, який вносить зміни до статті №22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", і зобов'язує Фонд соціального страхування повернути гроші за лікарняні.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua