Українцям по-новому рахуватимуть плату за електроенергію під час війни

Автор: Марченко Любов

Українцям будуть по-новому нараховувати обсяг спожитої електроенергії, а відповідно й плату за електроенергію під час війни. Новий механізм розрахунку розробили через планові та аварійні відключення електроенергії.

Українцям по-новому рахуватимуть плату за електроенергію під час війни - today.ua

Таке рішення ухвалила Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Воно закріплене постановою № 1603 "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 20 квітня 2022 року № 393".

Через постійні вимкнення електроенергії і тривалу відсутність зв'язку багато споживачів об'єктивно не мають змоги вчасно передати показання лічильників, у тому числі й обсяг спожитої електроенергії. У звичайних обставинах в цьому випадку, якщо від споживача немає вчасно наданих показань, вступає в дію інший механізм нарахувань. Але зараз, через постійні відключення електроенергії, люди більше сидять без світла, аніж із ним. І нараховувати їм плату за електрику за нормами споживання було би необ'єктивно, адже насправді вони вимушені споживати значно менше енергії, ніж зазвичай.

"Прийняття цієї постанови покликане захистити споживачів в умовах виникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України та вимушеного обмеження у споживанні електроенергії, викликаного збройною агресією РФ. У зв'язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями об'єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати показання лічильників, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються", – пояснили в Нацкомісії.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Українцям по-новому рахуватимуть плату за електроенергію під час війни

Як тепер рахуватимуть спожиту електроенергію?

Якщо побутовий споживач не встиг вчасно передати показання лічильників за звітний місяць, то Оператор системи розподілу (обленерго) має застосувати понижувальний коефіцієнт середньодобового обсягу використаної електроенергії. У цьому коефіцієнті має бути врахований обсяг електроенергії, який був недопоставлений споживачеві.

Крім того, облгази мають передавати ці коефіцієнти в НКРЕКП  до 25 числа кожного місяця, що є наступним після розрахункового.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідно й плата за електроенергію із застосуванням понижувального коефіцієнту буде значно нижчою.

Нагадаємо, уряд пообіцяв, що обленерго дотримуватимуться графіків планових відключень електроенергії і будуть намагатись збалансувати відключення, щоб виходило приблизно порівну для всіх.