Разом з новими тарифами на оплату електроенергії українцям підвищили розмір компенсації за відключення електрики. Про розміри та умови отримання виплат розповіли в прес-службі НКРЕКУ.
Не всі громадяни знають про те, що максимально допустимий період відсутності електрики хоча б в одній фазі трифазної лінії через відключення становить 22 години на місяць, але не більше 12 годин поспіль влітку і 6 годин взимку (було 24 години). Якщо ці терміни перевищені, тоді побутовий споживач має право вимагати від обленерго компенсацію в 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для юридичних осіб компенсація становить 600 грн.
Згідно з законом, обленерго дозволяється проводити в рік 11 планових відключень, 7 аварійних (для міст) і 9 аварійних (для сіл).
Для великих ремонтних робіт, як наприклад заміна лінії, передбачаються інші максимально допустимі терміни відключення: на 24 години влітку і 8 годин взимку.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При відсутності електрики більше 24 годин поспіль сума компенсації збільшується з 200 грн до 300 грн. При перевищенні термінів усунення причин неякісних поставок електроенергії, сума компенсації збільшується зі 100 грн до 200 грн. Для отримання компенсації за часті перебої з електроенергією, споживачеві необхідно звернутися до обленерго із заявою про отримання компенсації. Обленерго має відповісти на заяву, вказавши найменування лінії (трансформатора), до якої підключений споживач, кількість планових і аварійних відключень, кількість відключень не з вини обленерго, висновок про дотримання/недотримання стандарту якості. Якщо відповідь обленерго не задовольняє споживача, він може направити його копію в НКРЕКУ для подальшого розгляду.
У 2020 році понад 34 000 споживачам в Україні були виплачені компенсації за відсутність електрики на суму 3,2 млн грн.
Нагадаємо, українцям встановили нові тарифи на електроенергію, які будуть діяти з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року.