Українцям перерахують ціни на газ у липні: місячні тарифи стрімко поповзуть вгору

Тарифи на газ в Україні в липні знову перерахують, і не на користь громадян. Постачальники піднімуть ціни на газ в місячних тарифах у зв'язку з ростом цін на блакитне паливо на європейському ринку. Подорожчання буде тимчасовим, і споживачам обіцяють повернути колишні тарифи, як тільки ситуація на європейському ринку відновиться.

Українцям перерахують ціни на газ у липні: місячні тарифи стрімко поповзуть вгору - today.ua

Ще одна з причин підвищення тарифів на газ полягає в тому, що Росія штучно обмежує поставки газу в ЄС, щоб утримувати високу ціну. В результаті сховища після зими до сих пір не заповнені.

Ціни на газ в Європі досягли в червні чотирирічного максимуму. Україна пропонує Росії збільшити транзит, але "Газпром" відмовляється йти на такий крок.

Якщо в червні газ в місячних тарифах в середньому коштує для споживачів 10,7 грн/ кубометр, а по передоплаті 8,6 грн/кубометр, то в липні цінник може піднятися до 12-13 грн/кубометр. Українцям перерахують ціни на газ у липні: місячні тарифи стрімко поповзуть вгору Для тих, хто в травні підписав з облгазами річні контракти, цінник мінятися не буде. Хоча ще місяць тому українцям прогнозували, що місячний тариф на газ буде знижуватися нижче встановленого річного рівня. Поки що передумов для цього немає і річні тарифи залишаються вигіднішими.

Вартість газу в Україні повністю залежить від спекулятивних газових європейських котирувань. Газ за довгостроковими, середньостроковими контрактами і навіть за строковими договорами набагато дешевше. Видобувати газ в Україні також було б дуже вигідно для громадян, і цінник опустився б відразу ж.

Нагадаємо, українцям показали, як правильно розрахувати рівномірний платіж за газ.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com