Українцям перерахують пенсії за серпень: стало відомо, кому і на скільки збільшать виплати

Пенсіонерам з інвалідністю I групи вже з серпня повинні збільшити мінімальні пенсії до рівня прожиткового мінімуму. Тим, хто не отримав доплати в цьому місяці, нарахують підвищені пенсії вже у вересні. Їх розмір буде складати не менше 2200 гривень.

Українцям перерахують пенсії за серпень: стало відомо, кому і на скільки збільшать виплати - today.ua

Таким чином, на руки пенсіонер з інвалідністю І групи повинен отримати не менше зазначеної суми. Якщо пенсія разом з надбавками, підвищеннями, матдопомогою, додатковою пенсією, індексаціями і компенсаціями не буде дотягувати до зазначеної суми, то пенсіонерам проведуть ще одну індексацію. У середньому більшості пенсіонерів даної категорії державі довелося доплатити по 346 грн. Українцям перерахують пенсії за серпень: стало відомо, кому і на скільки збільшать виплати Не нижче рівня мінімалки з серпня повинні бути і пенсії громадян, які заробили необхідний стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків) і тільки вийшли на пенсію.

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і мінімальна зарплата. Це збільшить мінімальні виплати для пенсіонерів старше 65 років до 2600 гривень. Таким чином, з наступного року виплати чорнобильцям та інвалідам підвищаться як мінімум ще на 400 гривень. З 1 жовтня по 400 гривень доплатять пенсіонерам від 75 до 80 років.

Нагадаємо, середня пенсія в Україні на сьогоднішній день складає 3700 гривень.  Міністр соціальної політики Марина Лазебна анонсувала підвищення цієї суми вже до кінця 2021 року.

ДЖЕРЕЛОglavred.info