Українцям перерахують пенсії у новому році: хто може розраховувати на надбавки

У Держбюджеті України на 2023 рік не передбачено підвищення зарплат та соціальних виплат, проте пенсії громадянам обіцяють перерахувати. Запланована індексація відбудеться у березні. Розмір надбавок традиційно відрізнятиметься, оскільки він залежить від зарплат та стажу громадян.

Українцям перерахують пенсії у новому році: хто може розраховувати на надбавки - today.ua

Вже за три місяці українцям перерахують пенсії з урахуванням інфляції. Розмір індексації розраховуватиметься як завжди: сукупність від половини торішньої інфляції плюс половина середнього за три роки зростання зарплат.

Зростання зарплат буде незначним (близько 7%), а половина розміру інфляції – близько 15%. Таким чином, пенсії більшості українців зростуть приблизно на 22%.

Українцям перерахують пенсії у новому році: хто може розраховувати на надбавки

Враховуючи показник середньої зарплати по країні за останні три роки, його множать на співвідношення конкретної зарплати пенсіонера до середньої, на стаж у роках та на 1%. Таким чином, за 35 років стажу та середньої зарплати пенсіонер може розраховувати на пенсію, розмір якої становитиме лише 35% середньої зарплати по країні за три роки.

При цьому у Бюджеті на 2023 рік не передбачено індексації мінімальної пенсії. А як відомо, близько 2 млн українських пенсіонерів отримують мінімальні пенсії, а отже надбавок їм не чекати наступного року.

Раніше повідомляли, які категорії українських біженців зможуть розраховувати на польську пенсію.