Тарифи на опалення восени традиційно підвищуються. Тепловики вже показали перші прорахунки, які будуть представлені на затвердження місцевій владі. Судячи з цінами, тарифи в великих містах зміняться не критично, а ось у селах вартість опалення зросте істотніше.
Справа в тому, що влада у великих містах має можливість компенсувати комунальникам частину витрат, а в менших населених пунктах таких можливостей немає. Відповідно, місцевим жителям доводиться в осінньо-зимовий сезон платити за опалення більше, при тому що зарплати в мегаполісах вище.
Президент Володимир Зеленський давав завдання Мінрегіону не підвищувати тарифи на опалення в новому сезоні. Влада запропонувала місцевим чиновникам ряд можливостей для того, щоб стримати підвищення платіжок (контракти з "Нафтогазом" на дешевий газ для комунальників, компенсації різниці в тарифах з місцевих бюджетів, тощо). Якщо місцева влада цим не скористається, то з неї буде і попит.
Перші опубліковані тарифи говорять про те, що не у всіх містах прислухалися до рекомендацій президента. Наприклад, в Одесі тариф на тепло до нового сезону зросте на 18% замість прогнозованих 30%. В "Полтаватеплоенерго" озвучили новий тариф - 2,5 тисячі гривень за гігакалорію замість нинішніх 1,6 тисячі гривень, який на 50% вище, від торішнього. У Калуші Івано-Франківської області тарифи подорожчають в 2,5 рази - з 989 гривень до 2,2 тисячі за гігакалорію.
Така ж ситуація і в Києві. "Київтеплоенерго" оприлюднило тарифи на виробництво тепла для ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. При тому, що новий тариф на виробництво тепла для населення заявлений як знижений - 933,2 гривні за гігакалорію проти 937,7 гривень, але цінники на виробництво тепла для бюджетників і бізнесу злетіли з 938,5 гривні до 1766,3-1802 гривень за гігакалорію, тобто фактично вдвічі.
Раніше українців попередили про віялові відключення електроенергії і дефіцит газу.