Українцям озвучили комунальні тарифи на листопад: скільки заплатимо за воду, газ та електроенергію

Українцям оприлюднили комунальні тарифи на воду, газ та електроенергію, які будуть актуальними вже з 1 листопада.

Українцям озвучили комунальні тарифи на листопад: скільки заплатимо за воду, газ та електроенергію - today.ua

Що буде з тарифами на газ

Річні тарифи на газ для українців залишаться незмінними до квітня 2022 року, а ось місячні тарифи зміняться не на користь споживачів.

Найнижчі ціни на ринку пропонують постачальники: ETG.UA – 7,79 грн за кубометр; Neogas – 7,80 грн/кубометр; Евода Трейд КП "Луцькводоканал" – 7,88 грн/кубометр; "Черкасигаз Збут" та "Уманьгаз Збут" - 7,89 грн/кубометр.

У Нафтогазі газ продовжать продавати побутовим споживачам по 7,96 грн за кубометр у річному тарифі. Така ж ціна у компанії "Газпостачсервіс" та "Тернопільоблгаззбут".

Ціни решти постачальників знаходяться в діапазоні від 7,98 до 13,5 грн за кубометр. Середня ціна газу – 9 грн за куб. м. Зокрема, найвищу вартість кубометра на листопад встановила "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" – 13,5 грн за кубометр та Херсонська обласна енергопостачальна компанія – 13,5 грн за кубометр.

Що буде з тарифами на воду

Українці платять за воду за двома окремими тарифами - за водопостачання та за водовідведення.

Крім того, тарифи на власне централізоване постачання холодною водою та водовідведення (для мешканців приватного сектору та колективних споживачів, які не є суб'єктами господарювання у сфері водопостачання), та на централізоване постачання холодною водою та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків (суб'єктів господарювання, що є виконавцями цих послуг) відрізняються.

Українцям озвучили комунальні тарифи на листопад: скільки заплатимо за воду, газ та електроенергію

Тарифи на власне централізоване постачання холодної води та водовідведення для мешканців багатоповерхових будинків встановлені з наступного місяця на рівні від 16 грн за 1 м³ до 66 грн за 1 м³, залежно від регіону. Найдешевші тарифи українцям пропонують КП "Аульський водовід", ПАТ АК "Київводоканал", "КП "Алчевське ПУВКГ", "ТОВ "Таун сервіс", а найдорожчі цінники на воду у Запорізького "Облводоканалу", КП "Уманьводоканал", КП Старобільськвода".

Що буде з тарифами на електроенергію

Тарифи на електроенергію для українців було змінено з 1 жовтня. У листопаді вони залишаться такими самими. Так, домогосподарства, які споживають на місяць до 250 кВт·год (включно), платитимуть за електроенергію за тарифом 1,44 грн. (з ПДВ) за 1 кВт·год, а споживачі, що споживають понад 250 кВт·год на місяць - за тарифом 1,68 грн. (з ПДВ) за 1 кВт·год. Термін дії цих тарифів встановлено до 30 квітня 2022 року.

Раніше повідомлялося, кому з боржників по комуналці згідно із законом належить нараховувати житлову субсидію.

ДЖЕРЕЛОunian.net