Українцям остаточно назвали гарантований мінімальний розмір пенсії

Конституційний суд дав остаточну відповідь на запитання, що стосується мінімальної виплати пенсіонеру. Тобто, оприлюднено гарантований мінімальний розмір пенсії, нижче за який людині платити не можуть.

Українцям остаточно назвали гарантований мінімальний розмір пенсії  - today.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Конституційного суду.

Приводом для розгляду цього питання стала скарга до КС громадянина Ігоря Л, який цікавився, чи можуть стягувати борг з пенсійної виплати, та яку мінімальну суму має гарантовано отримувати пенсіонер, з якого стягують частину пенсії в рахунок оплати  боргу.

Розглянувши скаргу, суд визнав неконституційними деякі законодавчі норми, а саме "приписи абзаців четвертого, п’ятого частини другої статті 70 Закону № 1404 "Про виконавче провадження", абзаців третього, четвертого частини другої статті 50 Закону № 1058 "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Українцям остаточно назвали гарантований мінімальний розмір пенсії

Відповідно до висновків суду, мінімальний розмір пенсії, яку мають виплачувати "на руки" пенсіонеру, не повинен бути нижчим за прожитковий мінімум. Але це за умови, що в нього немає інших джерел доходу, крім пенсії. На сьогодні ПМ для українців непрацездатного віку дорівнює 2093 гривні. Тобто, мінімальний розмір пенсії, яку виплачують громадянам, не повинен бути нижчим цієї суми.

Таким чином, якщо в пенсіонера є борги, і їх стягують відповідно до судового рішення, то розмір стягнення має бути такий, щоб у боржника залишалось на рахунку не менше 2093 гривень пенсії.

Нагадаємо, в березні в Україні відбулася масштабна індексація пенсій. Водночас, іще один перегляд пенсійних виплат буде у квітні. Тоді перерахують виплати пенсіонерам, що працюють.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua