Українці, які до старості не напрацювали 15 років трудового стажу, можуть з 2021 року залишитися без пенсій. З цієї причини до підрахунку стажу потрібно ставитися серйозно, адже іноді працівники страхової сфери можуть допускатися помилок в підрахунках, які потім коштують громадянам своєчасного виходу на пенсію. Як домогтися перевірки і перерахунку стажу, розповіли у Пенсійному фонді Київської області.
У Пенсійному фонді сформована і постійно поповнюється унікальна база даних про всіх застрахованих осіб. До Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування внесена інформація про трудовий стаж громадян. На кожну застраховану особу створюється персональна електронна облікова картка з унікальним номером, в якій накопичується чимало важливої інформації. На основі цих даних українцям нараховують всі соціальні виплати, в тому числі субсидії та пенсії.
Якщо страхувальником подано звіт з помилками, відповідно застраховані особи даного страхувальника втрачають стаж і дані про нараховану заробітну плату за цей період, пояснили в Пенсійному фонді.
З квітня 2021 року чоловіків і жінок зрівняли в правах, і тепер жінки будуть виходити на пенсію також в 60 років.
З кожним роком вимоги до трудового стажу, який необхідно мати для виходу на пенсію, буде підвищуватися. Так, в 2021 році зможуть піти на пенсію лише ті, у кого набереться 28 років страхового стажу. Уже в наступному, 2022 році, потрібно буде мати 29 років стажу. І так буде тривати до 2028 року, поки необхідний стаж для виходу на пенсію не виросте до 35 років.
Раніше повідомлялося, хто в березні отримає надбавку 1000 гривень до пенсії після запланованої індексації.