Українцям можуть залишити чинні тарифи на електроенергію, але за однієї умови

Автор: Марченко Любов

Енергосистема України внаслідок багаторазових масованих ракетних обстрілів зазнала значних руйнувань. Для відновлення пошкоджених об'єктів потрібні чималі кошти. Отже, уряд бачить вихід у підвищенні цін на електрику для населення. Однак, є спосіб залишити чинні тарифи на електроенергію, але за певної умови.

Українцям можуть залишити чинні тарифи на електроенергію, але за однієї умови - today.ua

Як можна запобігти підвищенню тарифів, розповів екс-очільник Міненерго та голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель під час всеукраїнського  телемарафону.  

Для відновлення енергосистеми потрібні велетенські кошти, але для цього  не обов'язково підвищувати тарифи для населення. Експерт звернув увагу на наявність профіциту в енергосистемі. Олексій Оржель упевнений, що за умови відновлення експорту електроенергії отриманих прибутків буде достатньо, щоб залишити пільгові тарифи для населення.

"У нас є профіцитні години, коли сонячна генерація, яка працює в системі, дає більшу потужність, ніж споживається у години максимальної інсоляції, і, зокрема, зараз вже буде корисно для будь-кого в енергетиці організувати експорт електроенергії", — каже експерт.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

За словами екс-очільника Міненерго, коштів, отриманих у разі продажу електроенергії, може вистачити і на підготовку до нового опалювального сезону.

Українцям можуть залишити чинні тарифи на електроенергію, але за однієї умови

11 жовтня 2022 року експорт електрики з України був призупинений через ракетні обстріли з боку РФ. Та наразі вже ведуться роботи задля його відновлення. Незабаром планують запуск повітряної лінії між Україною та Польщею, яка під'єднає українську енергосистему до енергосистеми Європи. Ця лінія не працювала понад три десятиліття. Експерти подейкують, що підготовку лінії Укренерго може закінчити вже до травня поточного року. На неї дуже чекає український Енергоатом.

Наразі тарифи на електроенергію для населення становлять:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • 1,44 гривні — до 250 кВт-год;
  • 1,68 гривні — від 250 кВт-год.

Сценарій із підвищенням тарифів поки що не відкидають

Відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених Росією, ймовірно, триватиме не один рік, і це потребуватиме значних видатків. У Нацкомісії стверджують, що тариф на електроенергію для населення мав би бути учетверо більшим від поточного. Наразі бізнес вже сплачує за тарифом 6,05 грн за кВт-годину. Отже, тарифи для населення, скоріш за все, зростуть у травні. Уряд наразі розглядає кілька сценаріїв підвищення цін на електрику.

Нагадаємо, Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу у сховищах. Порівняно з довоєнним періодом у країні знизилося споживання енергоресурсів. Тому наступного опалювального сезону ми можемо обійтися газом власного видобутку. Однак тарифи на газ для населення все ж таки можуть зрости у півтора-два рази.