Українцям готують новий податок: за що і скільки доведеться платити

Автор: Марченко Любов

Влада готує українцям новий податок. Його можна назвати податком на сумнівний капітал. Ним обкладуть усі активи, походження яких громадяни не зможуть пояснити.

Українцям готують новий податок: за що і скільки доведеться платити - today.ua

Іншими слова, влада хоче від суми видатків громадян відняти суму їхніх офіційних доходів. І якщо ця різниця вийде додатною і притому немалою, то з неї доведеться сплатити податок.

Однак цієї процедури можна уникнути, якщо вже зараз добровільно задекларувати все, що в них є, та сплатити із задекларованих статків невеличкий податок – лише 5%. На це влада дала громадянам цілий рік, назвавши процес легалізації статків податковою амністією.

А підрахунок балансу між доходами і видатками чекає на тих, хто не захоче скористатись цією податковою амністією і не легалізує все, що має. Але тоді вже з тією різниці, яку виявлять податківці, доведеться сплатити не 5, а майже 20 відсотків: 18% ПДФО та 1,5%  військового збору.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Українцям готують новий податок: за що і скільки доведеться платити

Про такі перспективи розповів керівник Державної податкової служби Євген Олейников.

Оподатковуватись буде не лише майно, що придбане невідомо за які гроші, а ще й готівка. При цьому суми, менші за 400 тисяч гривен, оподаткуванню не підлягатимуть. Однак за словами Олейникова, новітня українська історія знає немало прикладів феноменальної різниці між доходами громадян та рівнем їхнього життя. Буває, що за доходами - жебрак жебраком, а живе, неначе голівудська зірка.

От саме таких і стосуватиметься новий закон про непрямі методи податкового контролю. Причому представити накопичене добро як результат жорсткої багаторічної економії не вдасться. Влада може ретельно перевірити все, що громадянин офіційно заробляв, із 1995 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, очевидно, є сенс задекларувати все, що нажите непосильною працею, сплатити з нього 5% і далі жити спокійно. Тоді вже точно можна бути впевненим, що ніхто більше не питатиме, звідки у вбогого підприємця власний готель на морському узбережжі, і на які гроші куплено автомобіль елітного класу.

Втім, економіст Віктор Скаршевський каже, що влада не розглядає податкову амністію як джерело додаткових надходжень до бюджету. Вона потрібна, щоб розв'язати владі руки та взяти підприємців "на гачок".

Головне