Правила виходу на пенсію змінилися: що потрібно знати пенсіонерам

Пенсії в Україні тепер будуть призначати автоматично, на підставі даних з електронних трудових книжок. Тепер майбутнім пенсіонерам не потрібно буде самостійно нести пакет документів до Пенсійного фонду, адже всі дані будуть зберігатися в єдиному реєстрі соцстрахування. Однак, є один виняток. Якщо після досягнення пенсійного віку українець хоче продовжувати працювати і пізніше вийти на пенсію, йому потрібно заздалегідь попередити про це, інакше пенсію йому нарахують автоматично, як і всім іншим.

Правила виходу на пенсію змінилися: що потрібно знати пенсіонерам - today.ua

У ПФУ пояснили, що електронні трудові книжки, на які українці почали переходити вже з 10 червня, дадуть можливість при досягненні людиною пенсійного віку призначати їй пенсію автоматично, але за кожним залишається право вибору: вийти на пенсію в 60 років, або ще попрацювати далі. Адже якщо вийти на пенсію з більш пізнього віку, тоді розмір виплат буде вище.

Правила виходу на пенсію змінилися: що потрібно знати пенсіонерам Якщо не внести зміни в реєстр, що людина не хоче поки виходити на пенсію, і продовжує працювати, то після досягнення необхідного страхового стажу, пенсія почне призначатися автоматично з наступного дня за днем ​​досягнення пенсійного віку.

Згідно з новим законом, протягом п'яти років ПФУ повинен буде включити до реєстру застрахованих осіб відсутні дані про трудову діяльність всіх українців, і паперові електронні книжки залишаться в минулому. При цьому, ніхто не забороняє роботодавцю, на прохання співробітника, продовжувати дублювати записи з уже електронної трудової в паперову.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня пенсії перерахують тим, хто не підпав під індексацію в березні і червні.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua