Українцям нагадали, що треба сплатити податок на житло. Причому це стосується навіть квартир і будинків, які були куплені давно. Якщо вони відповідають критеріям щодо сплати податку, то за них доведеться платити.
Податок на житло сплачується не за будь-яке помешкання і не на всю його площу.
Оподаткуванню підлягають лише квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки, площа яких перевищує 120 квадратних метрів. При цьому оподатковується лише та площа, яка перевищує ці норми. Наприклад, якщо площа квартири становить 70 квадратних метрів або площа будинку дорівнює 130 "квадратам", то оподаткуванню в обох випадках підлягають лише "зайві" 10 квадратних метрів.
Розмір податкової ставки за один квадратний метр встановлюється місцевою владою, проте він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, яка була встановлена на 1 січня того року, за який сплачується податок на житло.
Оскільки цьогоріч українці мають сплатити податок за минулий рік, то мінімалка береться у розмірі на 1 січня 2022 року. Тоді вона становила 6500 гривень. Отже, граничний податок на один квадратний метр "зайвої" житлової площі становитиме 97,5 грн.
Цю граничну цифру збільшувати не можуть, а от зменшити її на власний розсуд місцева влада цілком має право. Наприклад, у Києві цього року ставка податку на житло становить 90 грн за квадратний метр.
Таким чином, якщо у вас є 10 квадратних метрів "зайвої" столичної житлоплощі, то вам доведеться сплатити за неї 900 гривень податку. Така сума сплачується щорічно.
При цьому, якщо у вас є особливо розкішне житло (квартира понад 300 квадратних метрів і будинок понад 500 "квадратів"), то вам додатково раз на рік доведеться сплатити ще 25 тисяч гривень податку за свої апартаменти.
Нагадаємо, з 1 липня українським ФОП повернуть довоєнні податки. Проте, деякі підприємці ризикують потрапити на загальну систему оподаткування. Тоді їхні податки взагалі стануть набагато вищими.