Цьогоріч українці платитимуть податок на житло за новими правилами. Зокрема, треба буде заповнювати нову форму декларації. А крім того, деякі власники житла будуть звільнені від оподаткування.
Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої ДПС.
Хто має сплачувати податок на житло?
Цей податок стосується не всіх українців. Ті, хто проживає в тісній квартирі, податків не платять. Платять лише власники квартир площею понад 60 квадратних метрів і приватних будинків, що мають площу понад 120 квадратних метрів.
Цей податок сплачується раз на рік, і його платять лише за "зайву" жилплощу. Тобто, якщо ви володієте квартирою площею 100 квадратних метрів, то платити податок доведеться лише з 40 метрів. Аналогічно й для будинку. Якщо його площа становить 125 "квадратів", то сплатити податок доведеться лише з 5 метрів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
А от якщо громадянин має у власності і дім, і квартиру, то головне, щоб їхня сумарна площа не перевищувала 180 квадратних метрів. У такому випадку ніяких податків платити не доведеться (цікаво, чи таке правило діє і для десяти квартир, - авт).
Який розмір податку на житло?
Закон встановлює верхню межу для розміру цього податку. Він не повинен перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр зайвої площі. Оскільки податок платиться за попередній рік, то й розмір мінімалки береться станом на 1 січня попереднього року. В січні 2022 мінімалка в Україні становила 6500 гривень. Отже, податок на 1 квадратний метр цьогоріч не має бути вищим за 97,5 гривні.
Та оскільки ці податки залишаються в бюджеті населеного пункту, в якому проживають щасливі власники просторого житла, то місцева влада може на свій розсуд зменшити тариф на оподаткування. А от збільшити його понад півтора відсотки вона не має права. Щоправда, зазвичай цей розмір залишають незмінним.
У цьогорічному оподаткуванні є особливості
Цьогоріч не платитимуть податку на житло власники нерухомості, яка знаходиться в зоні окупації або в зоні бойових дій.
Що стосується декларації, то вона трохи змінена. В ній доповнено адреси і терміни використання пільги.
"Для заповнення декларації варто звернутись до податкової за місцем своєї реєстрації. Там допоможуть заповнити бланки та можуть надати консультацію", - йдеться у повідомленні ДПС.
Нагадаємо, в Україні планують провести податкову реформу. Наразі її моменти ще обговорюються. Однак у владі вже заявили, що реформа буде проведена найближчим часом.