Українцям дадуть по мільйону гривень для розвитку бізнесу: деталі урядового рішення

Українці зможуть отримати гранти на мільйон гривень на повоєнний розвиток бізнесу. Гроші розраховані на ветеранів війни та членів їхніх сімей. Частину видатків на відкриття власного бізнесу ветерани муситимуть покрити за рахунок власних доходів.

Українцям дадуть по мільйону гривень для розвитку бізнесу: деталі урядового рішення - today.ua

Уряд розширив проект єРобота, який має допомогти ветеранам війни започаткувати або підтримати власний бізнес після війни.

Про це йдеться у повідомленні міністерства економіки України.

Кабмін вирішив розширити спектр допомоги ветеранам війни у створенні власного бізнесу єРобота. Вже з 10 квітня уряд запускає нові програми фінансування для відкриття власної справи. Фінансування здійснюватиметься у формі грантів на такі суми:

  • 250 тис. грн;
  • 500 тис. грн;
  • 1 млн гривень.

Причому грант розміром у півмільйона гривень передбачається для подружжя захисника (або захисниці) для започаткування власної справи.  

"Обов'язковою умовою надання грантів є створення нових робочих місць, і ми розраховуємо, що ветерани-підприємці залучатимуть до свого бізнесу насамперед своїх побратимів", - розповіла перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко. 

Таким чином, втілюючи цю програму, уряд переслідує дві мети. Перша – це, звісно, розширення та зміцнення підприємницького сектору економіки та створення міцного повоєнного середнього класу підприємців.

Українцям дадуть по мільйону гривень для розвитку бізнесу: деталі урядового рішення

Друга, і не менш важлива, ціль – інтеграція учасників бойових дій у суспільство та якомога швидше залучення їх у мирний процес. Адже, чим швидше вони зможуть знайти собі застосування, тим простіше буде нашому суспільству пройти цей нелегкий процес демілітаризації сотень тисяч людей.  

Отже, учасники бойових дій та один із членів їхньої сім'ї можуть розраховувати, зокрема, на один із таких грантів:

  • 250 тис грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн - для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць; 
  • 1 млн грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

При цьому в грантах на 500 тисяч та 1 мільйон гривень передбачено співфінансування з отримувачем на таких умовах: 70% від цієї суми виділятиме держава, а 30% становитимуть власні кошти отримувача.

"Грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проекту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами", - йдеться у повідомленні.

Подавати заяви на отримання таких грантів можна буде вже з 10 квітня через портал "Дія". Крім того, держава обіцяє не лише грошову, але й консультативну підтримку ветеранам, які стануть учасниками цієї програми. Вони зможуть безплатно прой ти навчання з питань, що стосуються започаткування та розвитку власної справи, а також отримати необхідні консультації в регіональних центрах зайнятості.

Нагадаємо, стало відомо, які професії в Україні будуть найбільш популярними після війни.

ДЖЕРЕЛОme.gov.ua