Деякі українці зможуть уже найближчим часом отримати кредити без відсотків. Кредит можна буде повернути аж через три роки. В окремих випадках позику не доведеться повертати взагалі.
Такі спокусливі умови кредитування обіцяють українцям із малозабезпечених сімей, які хочуть започаткувати власну справу. У Мінсополітики повідомили про відновлення програми "Рука допомоги", яка передбачає безвідсоткове кредитування підприємців-початківців із малозабезпечених сімей.
Така програма вже діяла кілька років тому у шести областях України: Донецькій, Житомирській, Львівській, Полтавській, Харківській та Чернігівській. Тоді з 2016 по 2018 рік нею скористалося 238 українців. І от тепер цю програму відновлено. На її реалізацію уряд вже виділив 9,6 млн гривень.
Стали відомі умови кредитування
- Програма розрахована, як уже зазначалося, на працездатних членів малозабезпечених сімей.
- Розмір кредиту становитиме до 100,5 тис гривень.
- Позику надаватимуть на трирічний термін.
- Гроші даватимуть для цільового використання. За них можна буде придбати обладнання і матеріали, які будуть необхідні для розвитку власної справи.
- Позику можна буде повернути двома способами: частинами - відповідно до погодженого графіку, або упродовж місяця через три роки після дати її отримання. При цьому сума коштів, які треба буде повернути, буде зменшена на суму податків та ЄСВ, які підприємець сплатить за ці три роки. Якщо сума сплачених податків перевищить суму позики, то повертати взагалі нічого не буде потрібно.
- Кредит також не треба буде повертати, якщо в перший рік після отримання кредиту підприємець узяв до себе на роботу не менше двох безробітних також із малозабезпечених сімей, яких направить до нього центр зайнятості. Ще одна обов'язкова умова: ці люди мають відпрацювати у нього на підприємстві щонайменше два роки.
Як подати заяву на кредит без відсотків?
Цю програму кредитування курируватиме служба зайнятості. При центрах зайнятості створено комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності. Отже, для того, щоб отримати згоду (або незгоду) на кредит, слід звертатися до найближчого центру зайнятості.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Туди слід подати:
- заяву щодо надання фінансової допомоги;
- бізнес-план;
- довідку про несудимість.
Далі комісія розгляне подані папери та ухвалить рішення щодо надання або ненадання кредиту. Про свій вердикт, у будь-якому випадку, комісія має повідомити в письмовому вигляді.
Що має зробити отримувач кредиту у разі позитивного рішення?
Він мусить, не гаючи марно часу, зробити кілька кроків:
- створити юридичну особу або зареєструватись як ФОП упродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення;
- укласти угоду про надання допомоги з центром зайнятості;
- подати до центру зайнятості рахунок-фактуру та договір із постачальником обладнання та матеріалів;
- отримати обладнання і матеріали після того, як центр зайнятості перекаже кошти на рахунок продавця.
Нагадаємо, що стосується звичайних позик для населення, то банки змушені підвищувати кредитні ставки. Адже відсотки за депозитами також ростуть, і банкам треба покривати свої витрати.