Українцям блокують виплату пенсій через борги за комуналку: як повернути доступ до грошей

Українцям блокують виплату пенсій через борги за комуналку. З'ясувалося, що у період дії воєнного стану такі дії є неправомірними.

Українцям блокують виплату пенсій через борги за комуналку: як повернути доступ до грошей - today.ua

В умовах повномасштабної російсько-української війни пенсійний рахунок має бути захищений від блокувань, тому вони проводяться помилково.

У прес-службі Укргазбанку повідомили, що під час блокування пенсійного рахунку слід надати виконавцю довідку про те, що він використовується для отримання пенсії – і представники банку мають його розблокувати. Виконавець також зобов'язаний зняти арешт у розмірі 13 400 грн, які потрібні для покриття поточних витрат боржника.

Зазначено, що блокування коштів на рахунку проводиться незалежно від суми заборгованості, немає мінімального розміру, за якого можливі такі заходи. При цьому не передбачено повідомлення клієнта про блокування його рахунку.

Нагадаємо, що згідно із законом банківський рахунок можуть заарештувати за будь-який борг (за штрафами, аліментами чи комунальними платежами). Організації масово звертаються до судів, ті ухвалюють рішення на їх користь, після чого починається виконавче провадження. Рахунки блокують і пенсіонерам, хоча цього не повинно бути.

Проте у банків немає права самостійно знімати арешти з рахунків – це можуть зробити лише судові виконавці. Вони після отримання звернення від боржника мають письмово сповістити банк про зняття блокування всієї суми – якщо йдеться про пенсійний рахунок, чи частково – 13 400 грн.

Українцям блокують виплату пенсій через борги за комуналку: як повернути доступ до грошей

Як розблокувати рахунок українцям, які перебувають за кордоном

Якщо боржник перебуває за кордоном та йому заблокували картку, він повинен звернутися до державного або приватного виконавця із заявою, вказати номер рахунку для розблокування. Можна подати заяву у паперовій формі – через пошту або передати особисто, або в електронній формі з дотриманням вимог щодо закону про електронні документи та електронний документообіг.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що борги за електроенергію будуть внесені у кредитні історії українців.

ДЖЕРЕЛОНа пенсии