Українців змусять сплатити податки за неофіційні доходи: з січня розпочнуться перевірки банківських карток

Податкова служба із січня почне перевіряти банківські картки українців на предмет неофіційних доходів. Якщо підтвердити походження коштів не вдасться, то доведеться заплатити податок на дохід.

Українців змусять сплатити податки за неофіційні доходи: з січня розпочнуться перевірки банківських карток - today.ua

Податківці у 2022 році збираються уважно моніторити доходи, отримані від незалежної професійної діяльності та на неофіційній роботі. Також перевірятиметься походження коштів, надісланих з-за кордону, отриманих від здачі в оренду майна, інвестицій, продажу продукції тваринництва (на суму від 50 мінімальних зарплат), благодійної або нецільової допомоги, від продажу нерухомого майна, і навіть подарунків.

Офіційні доходи будуть порівнювати із витратами. За незадекларовану різницю доведеться платити податок.

Українців змусять сплатити податки за неофіційні доходи: з січня розпочнуться перевірки банківських карток

Податки не стягуватимуться із заощаджень до 400 тисяч гривень; житлової нерухомості, площа якої не перевищує 120 кв. м., та з автомобіля (якщо в родині один).

Податкова тепер перевірятиме не лише доходи, а й витрати громадян. Коли людина має витрати що не відповідають рівню доходів і активів, то вона автоматично підпадає під перевірку. Механізм, як саме мають обгрунтовувати свій дохід самозайняті люди, які ніколи не були зареєстровані як самозайняті особи та не декларували свій дохід, поки не озвучений.

Нагадаємо, що 1 грудня 2021 року в Україні змінилися податки на зарплату. Після підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн, громадянам доведеться щомісяця повертати до бюджету 1267,5 грн (ПДФО+ військовий збір).

ДЖЕРЕЛОpershij.com.ua