Українців змусять сплатити податки з переказів на картку, які виглядатимуть підозріло

Українців змусять платити податки з переказів на карту, які можуть видатися підозрілими для системи фінансового моніторингу. Причому сума відрахувань з переказу може бути дуже велика.

Українців змусять сплатити податки з переказів на картку, які виглядатимуть підозріло - today.ua

Багато переказів на картки фізичних осіб блокують уже зараз. Банкам може видатися підозрілою транзакція на дуже велику суму, яка надходить на особистий рахунок клієнта. Такі суми блокують і вимагають у клієнта надати підтверджуючі документи щодо переказу. Тобто, підтвердити, що його джерело цілком легальне, а не є платою за проданий товар.

Зазвичай таким чином виявляють осіб, що займаються інтернет-торгівлею, мають непоганий зиск від цього, але не реєструються як підприємці і, відповідно, не платять жодної копійки до бюджету.

Які транзакції система може визнати підозрілими?

Перш за все, це перекази, які перевищують суму у 400 тисяч гривень. Система автоматизації банку (САБ) розпізнає їх серед тисяч інших операції і блокує.

Можуть також заблокувати і перекази з меншими нулями. У САБ є чіткі критерії, за якими вона розпізнає підозрілі транзакції.

Українців змусять сплатити податки з переказів на картку, які виглядатимуть підозріло

Як вчинять із заблокованим переказом?

Якщо клієнт надав докази, що переказ отриманий ним не в результаті підприємницької діяльності чи, борони боже, якоїсь злочинної оборудки, то рахунок розблоковують, і він може вільно користуватись своїми коштами.

Та якщо в нього таких доказів немає, то рахунком може зацікавитись податкова служба. Результатом цієї цікавості стануть податки, які відрахують із заблокованої суми. Звідти відрахують податок на прибуток, Єдиний соціальний внесок, військовий збір, а також ще й штраф. Отже, сума на картці може "схуднути" на 20-41%.

Систему фінмоніторингу можна перехитрити

Люди, що знають, як вона працює, дають такі поради:

  • не проводити операції на великі суми грошей щодня, а краще обрати для цього, наприклад, один день у тижні;
  • не проводити нетипові для історії вашої картки транзакції;
  • відкриваючи рахунок, завчасно вказувати приблизну суму щомісячних надходжень;
  • мати документи на суму, еквіваленту переказу, яку можна показати в банку для підтвердження переказу.

Звісно, що найбезпечніше отримати гроші готівкою, щоб ніде не світити їх у банку. Але з кожним роком обіг готівки буде скорочуватись, і в багатьох випадках це буде технічно неможливо.

Нагадаємо, ПриватБанк обмежив клієнтам перекази з картки на картку. Для переказів всередині держави і за кордон передбачений ліміт.

ДЖЕРЕЛОgsminfo