Українців змусять повернути частину спадщини державі: які витрати повинні покривати громадяни після смерті родичів

Автор: Лобанова Єлизавета

Після вступу у спадок деяким українцям доведеться віддати частину грошей державі. У Мінсоцполітики виступили з ініціативою розробити механізм компенсації спадкоємцями коштів, які держава витратила на утримання їх літніх родичів в органах опіки.

Українців змусять повернути частину спадщини державі: які витрати повинні покривати громадяни після смерті родичів - today.ua

Якщо правила вступу у спадок зміняться, тоді родичам померлих після їх смерті доведеться відшкодувати бюджетні кошти. Українців змусять повернути частину спадщини державі: які витрати повинні покривати громадяни після смерті родичів Згідно з законом, у разі смерті близького родича, у спадок потрібно вступити не пізніше, ніж через шість місяців. У цей період потрібно встигнути подати відповідний лист до нотаріальної контори із заявою про те, що ви спадкоємець і хочете вступити в спадок. Громадяни, які проживали разом з померлим і були зареєстровані з ним за однією адресою, автоматично вступають у право спадщини після смерті родича.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У разі, якщо хтось не бажає прийняти спадщину, тоді потрібно протягом півроку піти до нотаріуса і написати відповідну заяву про відмову. Дуже важливо в нашій країні не пропустити терміни вступу або відмови від спадщини, адже навіть відсутність в країні або проживання за кордоном не може стати причиною невступу в право спадщини. Справа в тому, що спадкоємець не зобов'язаний особисто приїжджати до нотаріуса для того, щоб заявити про свої права на спадок. Достатньо направити таку заяву рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення.

Раніше повідомлялося, які борги можуть переходити у спадок в Україні.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців