Значні пошкодження енергетичних об'єктів України призвели до запровадження планових та аварійних відключень електропостачання. У свою чергу, такий стан речей примушує українців шукати альтернативи для відновлення електроживлення у своїх домівках та на підприємствах. Останніми місяцями серед населення набуло масовості використання генераторів. Але перехід на такі пристрої має негативний вплив на довкілля. За надмірні викиди продуктів згоряння палива доведеться заплатити податок на генератори.
Про це повідомляє видання GSMinfo.com.
Та варто зазначити що йдеться лише про генератори, які дають понад 500 тонн викидів вуглекислий газу на рік. Отже, більшості громадян і підприємців, що користуються не такими потужними генераторами, сплачувати податок не доведеться.
"Платниками екоподатку стануть лише особи, що використовують на заправку генераторів понад 200 тон пального за рік. Платити чи ні цей вид податку, залежить не від самого факту використання генератора, а від того, скільки шкідливих речовин він виділяє у навколишнє середовище", — каже голова податкового парламентського комітету Данило Гетманцев.
Відповідно до чинного законодавства, генератори вважаються стаціонарними джерелами забруднення навколишнього середовища. Та податок за забруднення довкілля доведеться сплатити тільки у разі, якщо вони перевищують встановлену норму, яка відповідає 500 тоннам викидів щорічно. Для більшого розуміння: щоб утворити таку кількість вуглекислого газу доведеться спалити приблизно 200 тонн пального.
Дізнатися обсяг викидів конкретного генератора можливо за допомогою його паспортних даних. У техпаспорті пристрою зазвичай зазначають, яку кількість викидів можна отримати при використанні певного об'єму палива. Таким чином, підприємці та фізичні особи можуть підрахувати, чи доведеться їм закласти у свій бюджет сплату податку на забруднення атмосфери.
Данило Гетманцев також зауважив, що під час воєнного стану жодних дозволів на викиди вуглекислого газу отримувати не потрібно. Такий стан речей надає більш прості умови для підприємницької діяльності, адже наразі без використання генератора не зможе працювати більшість суб'єктів малого бізнесу і, тим паче, великі підприємства. Та все ж, держава обліковує викиди вуглекислоти в атмосферу, а тому підприємці зобов'язані подавати декларації в податкову. У разі перевищення зазначених норм їм доведеться сплатити екоподаток.
Нагадаємо, на зберігання пального для генератора у великих обсягах слід отримати відповідну ліцензію, а експлуатація генераторів на підприємствах вимагає оформлення спеціальної документації. За порушення цих правил передбачено колосальні фінансові стягнення.