Українців змусять двічі сплатити податки із легально зароблених грошей: деталі законопроекту про податкову амністію

Автор: Марченко Любов

Українців хочуть змусити двічі сплатити податки із грошей, які ними цілком легально зароблені. Такі підводні камені приховує новий законопроект про "податкову амністію", розроблений групою народних депутатів під керівництвом глави податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева.

Українців змусять двічі сплатити податки із легально зароблених грошей: деталі законопроекту про податкову амністію - today.ua

Ідеолог законопроекту вважає, що за період незалежності українці заробили велетенські суми, які пройшли повз сито оподаткування. І тепер настав час їм легалізувати свої "сірі" доходи, поділившись із державою часткою неправедно заробленого. Мовляв, і держава матиме від того якийсь зиск, і власники активів зможуть тепер спати спокійно.

"У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, за якою громадяни без контролю накопичили кошти", - пояснив свою законодавчу ініціативу Данило Гетманцев.

На перший погляд усе саме так, як каже депутат. Та, на жаль, законопроект вийшов "сирим". У ньому до кінця не продумано, які саме статки мусять оприлюднювати їхні власники, і як відділити "білі" гроші від тих, які тільки належить "відмити".

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Адже в людей за період їхньої роботи могли накопичитись певні суми грошей, які вже були оподатковані, і тепер спокійнісінько лежать або в них удома, або вкладені в якісь активи. Тоді з якого дива вони мають декларувати ці суми як приховані і повторно сплачувати за них податок? І хоча цей податок становить лише 5%, все ж нікому не хочеться втрачати ці гроші просто так, лише тому, що хтось придумав новий закон. Та й, до речі, 5% оподаткування стосуються лише готівки, а за інші активи доведеться сплатити вже цілих 9%.

Українців змусять двічі сплатити податки із легально зароблених грошей: деталі законопроекту про податкову амністію

Наприклад, якщо громадянин не зможе довести, що купив свою квартиру за чесно зароблені гроші, то йому доведеться сплатити податок у розмірі 9% від її вартості. Причому треба буде довести законність будь-якої покупки, що перевищує за вартістю 50 тисяч гривень.

Чиновникам і депутатам не треба буде доводити законне походження своїх статків

Це, мабуть, найбільш дратівливий момент запропонованого законопроекту. Людей найбільше дратує, що творці законопроекту убезпечили себе та свої статки. Вони, мовляв, і так звітують про зароблене у своїх щорічних деклараціях.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А тим часом, зауважують експерти законопроекту, і сам Данило Гетманцев мав би за що звітувати та сплачувати податки. Зокрема, в його минулорічній декларації міститься 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів і 287 тисяч гривень готівки. А в матері нардепа готівкою зберігається 216 тисяч доларів. Та ще 650 тисяч доларів вона позичила третій особі. Крім того, у власності самого нардепа та його сім'ї -  квартири, будинки і земельні ділянки.

Нагадаємо, невдовзі українцям прийде пора сплачувати податок на житло. За несплату податку або несвоєчасну сплату передбачено штрафи.