Today.ua

Українців віртуозно грабують з допомогою Viber: як не потрапити на вудку шахраїв

Найпопулярніший в Україні месенджер шахраї давно облюбували та успішно використовують для своїх оборудок. Користуючись тим, що з допомогою Viber-а спілкуються щодня мільйони людей, аферисти прокручують свої темні справи саме через цей популярний месенджер.

Так, нещодавно з'явилась іще одна шахрайська схема, в якій аферисти вдало використовують Viber, граючи на одвічних людських слабкостях – довірливості і жадібності.

Шахраї масово розсилають у мережі повідомлення про розіграш, який начебто проводить сам Viber. Причому головний приз цього розіграшу може потьмарити мізки навіть скептику – 1 мільйон доларів. Звісно, користувачам месенджера пропонують узяти участь в розіграші. І звісно, є немало наївних людей, які переконані, що хтось їм отак задурно готовий віддати таку суму грошей.

Одне слово, багато користувачів заходять за посилання на сайт, де розігрується грошовий скарб. Клацнувши по іконці, вони виявляють, що виграли випадкову суму. Не мільйон звісно, а значно менше, але "клієнт" вже – на гачку в аферистів.

Після цього "везунчику" пропонують поспілкуватись з "адміністратором", із роллю якого успішно справляється робот. "Адміністратор" повідомляє клієнту, що той може виграти ще кілька призів - треба лише продовжити розіграш. Той, звісно, погоджується. У процесі спілкування "виграш" зростає, і очманілий від щастя "переможець" вже готовий забрати виграну суму.

Але є одна маленька деталь: валютні перекази між громадянами України всередині держави заборонені. Отже абоненту пропонують конвертувати свій доларовий виграш у гривні. Щоправда, при цьому треба заплатити комісію за обмін, але ж на переможця чекає солідна винагорода, то хіба він буде зважати на такий дріб'язок?

Далі розпочинається кульмінація дійства

Переможцеві висилають фішингову форму, в якій треба заповнити дані своєї банківської карти, щоби на неї здійснили переказ виграшу. Той вносить дані своєї картки і все: клієнт, а вірніше його гроші вже у повному розпорядженні аферистів. Вони спокійнісінько знімають всі гроші, що є на картці клієнта, і залишають його "з носом".

Попри те, що про подібні схеми регулярно пишеться на багатьох ресурсах і розповідається в багатьох телесюжетах, джерело збагачення для шахраїв не всихає і навіть не міліє. Завжди знаходяться наївні люди, які вірять в усе, що "прилітає" до них із Мережі. Особливо, якщо в схемі використовують такий популярний месенджер, як Viber.

Нагадаємо, у Viber назвали ефективні способи захисту особистої інформації від шахраїв. У першу чергу, ніколи не можна переходити за невідомими посиланнями і не варто самим розсилати розсилати ці посилання своїм знайомим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ