Українців штрафують за несправні лічильники на газ: як анулювати незаконний борг

Жителі України почали стикатися з проблемами після перевірки газових лічильників. Багатьох з них почали штрафувати нібито за несправні прилади. Про кілька подібних випадків стало відомо у Львівській області.

Українців штрафують за несправні лічильники на газ: як анулювати незаконний борг - today.ua

Одній сім'ї з села Ремезівці Золочівського району "набіг" борг у розмірі понад 8,6 тис. грн, інший - понад 14 тис. грн. Перевірку лічильників проводив "Львівгаззбут", який і нарахував борги. За словами підприємства, на перевірених лічильниках був "занадто повільний облік газу". Українців штрафують за несправні лічильники на газ: як анулювати незаконний борг Люди отримали повідомлення про штраф, але ніяких документів, які б підтверджували несправність лічильників, їм не надіслали. Вони звернулися до Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) з претензією до "Львівгаззбуту", але це не дало ніяких результатів.

За словами адвоката Івана Лібермана, дана ситуація не є одиничною. Адвокат порадив постраждалим звертатися до суду і з його допомогою вимагати у облгазу результати проведених експертиз, які будуть доказом того, що позивач не винен. Тоді борги будуть скасовані. Можна замовити окремо свою експертизу, яка обійдеться дорожче, але зате докази будуть 100%.

Одній сім'ї після втручання ЗМІ борг уже анулювали. У "Львівгаззбуті" вибачилися перед споживачами і повідомили, що дані експертиз і самі штрафи їм анульовані.

Раніше в "Нафтогазі" розповіли українцям, скільки їм доведеться доплатити за перехід на тариф "Річний".

ДЖЕРЕЛОubr.ua