Today.ua

Українців штрафуватимуть за споживання електроенергії без лічильника: кого почнуть перевіряти у першу чергу

Деякі українці в цілях економії починають споживати електроенергію в багатоквартирних будинках обхідними шляхами. Люди, які проживають в багатоповерхівках, підключаються до електромережі в обхід лічильників, за що їм загрожують великі штрафи і кримінальна відповідальність.

У багатоквартирних будинках є дві мережі живлення. До однієї підключені місця загального користування, до іншої - квартири. Якщо виявлено несанкціоноване підключення квартири до мережі живлення місць загального користування, то це відповідальність власника квартири.

Деякі співвласники з метою "економії" приєднуються до мереж живлення квартир поза приладом обліку. У нових будинках, власники квартир яких ще не підписали окремі договори з енергопостачальною компанією, найчастіше створені всі сприятливі умови для" крадіжки "електрики. Забудовники до здачі будинку в експлуатацію повинні перевести всіх жителів на прямі договори з ДТЕК, але цього ніхто не робить, і люди самі повинні займатися оформленням документів після заселення.  Працівники ДТЕК під виглядом контрольного огляду раз в шість місяців перевіряють лічильники мешканців і, виявивши самовільні підключення, складають акт про порушення. На підставі протоколу засідання комісії приймається рішення про донарахування за одну "лампочку або розетку" від 50 до 100 тис. грн. Мешканцям дається всього один місяць на оплату цієї суми. Якщо борг не погасити вчасно, то квартири відключають від електроживлення.

Згідно із законом, за крадіжку електроенергії в Україні передбачена кримінальна відповідальність. Якщо ОСББ дізнається про такі випадки, то зобов'язана повідомити постачальнику послуги, який має право перевіряти і штрафувати зловмисників. До справи може бути залучена поліція.

У разі несанкціонованого підключення до внутрішньобудинкової інфраструктури, за яку відповідає ОСББ, організація має право звернутися до суду на несумлінного мешканця. Також ОСББ зобов'язане захищати всіх власників квартир від зловмисників. Наприклад, ставити пломби на електролічильники і штрафувати за порушення їх цілісності.

Домогтися зменшення суми штрафу мешканці можуть тільки через суд. Ще один варіант - скаржитися в Нацкомісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Нагадаємо, депутати збираються знизити тариф не електроенергію для частини українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ