Українців штрафуватимуть від 3060 до 150 тис. грн: кого і за що покарають

Українці можуть отримати багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, листя та сміття. Сума покарання може становити від 3060 до 150 тис. грн, залежно від збитків.

Українців штрафуватимуть від 3060 до 150 тис. грн: кого і за що покарають - today.ua

Щорічно під час активного спалювання рослинних залишків в атмосферу потрапляє отруйна суміш, до складу якої входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали тощо. І це викликає алергічні реакції в людей, негативно впливає на імунну систему та має багато інших наслідків. Особливо небезпечний такий дим для людей із захворюваннями легень (астма, бронхіти, алергії), а також серцево-судинної системи.

Крім того, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. На жаль, люди, які спалюють листя та траву, про це не думають. 

Українців штрафуватимуть від 3060 до 150 тис. грн: кого і за що покарають

За законом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається в Україні штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн, якщо йдеться про пересічних громадян.

У свою чергу, штраф для посадових осіб становить уже від 15 до 21 тис. грн. Однак якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду, тоді штраф буде більшим.

Від 90 до 150 тис. грн можна заплатити за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо при такій пожежі загинули люди, можна отримати 2-5 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що мешканців сіл та дачників в Україні штрафуватимуть від 17 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com