Українців штрафуватимуть на понад 200 тисяч гривень: кому загрожують податкові перевірки

В Україні посилять штрафи для роботодавців, які виплачують своїм працівникам зарплати в конвертах та не працевлаштовують їх офіційно. Держслужба з питань праці серйозно взялася за це питання та запустить перевірки.

Українців штрафуватимуть на понад 200 тисяч гривень: кому загрожують податкові перевірки - today.ua

Яке покарання загрожує роботодавцям

Якщо в компанії під час перевірки дізнаються хоча б про одного неоформленого працівника, то роботодавця можуть оштрафувати спочатку на суму 67 000 грн. Якщо після повторної перевірки порушення не буде виправлено, то повторний штраф становитиме вже 201 тисячу гривень за кожного працівника. Податківці зазначають, що це більше за суму мінімальної заробітної плати працівника зі сплатою всіх податків і зборів за 2 роки роботи.

"В умовах війни держава всі свої можливості направила на забезпечення обороноздатності країни, боєздатності Збройних сил України та соціальний захист наших громадян. Для цього необхідна підтримка кожного громадянина за допомогою сплачених податків та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", – наголошують у Державній податковій службі.

Українців штрафуватимуть на понад 200 тисяч гривень: кому загрожують податкові перевірки

В Україні 2022 року було зафіксовано близько 3 млн неофіційно працевлаштованих громадян. Навіть якщо припустити, що вони отримували заробітну плату хоча б на рівні мінімальної, то бюджет країни втратив майже 100 млрд гривень податків і зборів на рік, які могли б бути спрямовані на обороноздатність нашої держави.

Саме з цієї причини податкові ще кардинальніше боротимуться з неплатниками. За недопуск до перевірки також загрожує покарання у розмірі 16 мінімальних зарплат (107 200 грн).

Раніше повідомляли, що в Україні зміниться оподаткування для фізичних осіб-підприємців.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news