Українців штрафуватимуть на 1700 грн: за що можна отримати покарання на робочому місці

Українців почнуть карати за мобінг на роботі. Верховна Рада проголосувала за законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність за цькування робітників на робочому місці. У документі докладно зазначено, за що і яке покарання загрожує винуватцям.

Українців штрафуватимуть на 1700 грн: за що можна отримати покарання на робочому місці - today.ua

Мобінг (цькування) — це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема, зі застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

Закон зобов’язує роботодавця вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, провадити інформаційні, навчальні та організаційні заходи із запобігання та протидії мобінгу (цькування).

Українців штрафуватимуть на 1700 грн: за що можна отримати покарання на робочому місці

З 1 грудня 2022 року за системні цькування чи приниження на роботі кривдники будуть нести адміністративну відповідальність у вигляді:

  • штрафу від 1700 до 2550 грн або від 20 до 40 годин громадських робіт;
  • штрафу від 3400 до 5100 грн або від 40 до 60 годин громадських робіт за повторне правопорушення протягом року або якщо цькування велося групою осіб.

Україна нарешті долучилася до низки європейських країн (Данії, Швеції, Норвегії, Німеччини, Польщі, Італії, Великобританії, Франції), у яких мобінг заборонений на законодавчому рівні. 

Раніше повідомлялося, які штрафи та для кого передбачені за зберігання палива.

ДЖЕРЕЛОhappymonday.ua