Українців позбавляють пенсій через виявлені порушення: хто ризикує залишитися без грошей

Деякі українці можуть втратити свої пенсії. Співробітники Міністерства фінансів та Пенсійного фонду проводять тотальну перевірку пенсіонерів. Усі громадяни, в яких будуть знайдені порушення при оформленні пенсій, втратять свої виплати.

Українців позбавляють пенсій через виявлені порушення: хто ризикує залишитися без грошей - today.ua

Про ймовірні причини позбавлення пенсії пише видання napensii.

Кабмін планує перевірити українців на законність призначення пенсійних виплат. Наразі вже підготовлено проект наказу “Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання” з яким можна ознайомитись на сайті Федерації профспілок: (https://oldspo.fpsu.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=9136&catid=10&Itemid=0)

Спершу планують перевірити коректність обміну персональною інформацією пенсіонерів між державними реєстрами. Наступним етапом буде перевірка відповідності персональних даних пенсіонерів. А наостанок, власне, звірятимуть законність призначення пенсійних виплат громадянам.

Отже, за результатами верифікації деяким українцям нарахування пенсії може бути припинено. Звісно, позбавлятимуть виплат тільки за наявності законних підстав. 

Українців позбавляють пенсій через виявлені порушення: хто ризикує залишитися без грошей

Отже, для припинення пенсійних виплат існують такі підстави:

  • допущено помилку у прізвищі одержувача пенсії;
  • документи, на підставі яких розпочато пенсійні виплати, було сфальсифіковано;
  • громадянин не отримує виплати протягом шести місяців;
  • громадянин є переселенцем і змінив місце проживання;
  • громадянин проживає за кордоном.

Що стосується останнього пункту, то він не стосується біженців, які опинилися за кордоном не з власної волі і перебувають там тимчасово.

“Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України”, – йдеться у законі.

Нагадаємо, пенсіонерам в Україні вигадали низку нововведень, які описані в постанові "Про затвердження порядку виплати пенсій та допомоги через поточні рахунки в банках". Згідно з документом, українці зможуть отримувати виплати навіть у тих фінустановах, які не мають власної мережі та відділень.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua