Today.ua

Українців попередили про щомісячне зростання цін на хліб

Складна економічна ситуація в країні зумовлює подорожчання продуктів. Виробники хлібопекарської галузі балансують на межі збитковості. Тому ціни на хліб в Україні зростатимуть. Причому зростатимуть вони щомісяця. Лише така стратегія допоможе утримувати підприємства "на плаву”.

Про політику ціноутворення у хлібопекарській галузі пише видання znaj.ua.

Відповідно до даних, опублікованих на сайті Держстату, у січні порівняно з груднем відбулось подорожчання хліба на 0,1%. А за рік цей показник склав 28,8%. У березні вартість хліба додала ще 1,5% до січневої ціни.

Виробники пояснюють таку цінову політику використанням генераторів для живлення виробничих потужностей та впливом міжнародних ринків на ціноутворення. Крім того, у Всеукраїнській асоціації пекарів та об'єднанні "Укрхлібпром" кажуть, що наразі на підприємствах не вистачає робітничих кадрів. Це також має вплив на вартість продукції. Важливу роль відіграють і відносини пекарень з торговельними мережами. А наразі вони напруженні через несвоєчасні розрахунки продавців із виробниками.

Якщо не брати до уваги вартість соціального хліба, то виявиться що на сьогодні за найдешевший батон потрібно заплатити 11-12 грн. А середня вартість продукту становить 20-25 грн. Ціна варіюється в залежності як від виробника, так і від реалізатора та сорту самої продукції.

Постійно росте й вартість сировини, що безпосередньо впливає на ціноутворення готової продукції. До прикладу, тільки ціна на борошно від початку року додала 3%. Зважаючи на всі перераховані чинники, голова об'єднання "Укрхлібпром" спрогнозував поступове зростання цін на хліб і в подальшому.

"З огляду на те, що в собівартості виробництва хліба борошно займає десь близько 40%-45%, то це якраз і пояснюється те підвищення ціни на хліб, яке відбулося у січні-лютому. В подальшому ціни на хліб зростатимуть на 1,5-2% щомісяця", — зазначив голова "Укрхлібпром".

Нагадаємо, найпопулярніша страва в Україні – це борщ, який ЮНЕСКО вніс до переліку культурної спадщини. Цього року він став "золотим", тому що ціни на продукти для цієї страви буквально злетіли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ