Українців попередили про щомісячне зростання цін на хліб

Складна економічна ситуація в країні зумовлює подорожчання продуктів. Виробники хлібопекарської галузі балансують на межі збитковості. Тому ціни на хліб в Україні зростатимуть. Причому зростатимуть вони щомісяця. Лише така стратегія допоможе утримувати підприємства "на плаву”.

Українців попередили про щомісячне зростання цін на хліб - today.ua

Про політику ціноутворення у хлібопекарській галузі пише видання znaj.ua.

Відповідно до даних, опублікованих на сайті Держстату, у січні порівняно з груднем відбулось подорожчання хліба на 0,1%. А за рік цей показник склав 28,8%. У березні вартість хліба додала ще 1,5% до січневої ціни.

Виробники пояснюють таку цінову політику використанням генераторів для живлення виробничих потужностей та впливом міжнародних ринків на ціноутворення. Крім того, у Всеукраїнській асоціації пекарів та об'єднанні "Укрхлібпром" кажуть, що наразі на підприємствах не вистачає робітничих кадрів. Це також має вплив на вартість продукції. Важливу роль відіграють і відносини пекарень з торговельними мережами. А наразі вони напруженні через несвоєчасні розрахунки продавців із виробниками.

Українців попередили про щомісячне зростання цін на хліб

Якщо не брати до уваги вартість соціального хліба, то виявиться що на сьогодні за найдешевший батон потрібно заплатити 11-12 грн. А середня вартість продукту становить 20-25 грн. Ціна варіюється в залежності як від виробника, так і від реалізатора та сорту самої продукції.

Постійно росте й вартість сировини, що безпосередньо впливає на ціноутворення готової продукції. До прикладу, тільки ціна на борошно від початку року додала 3%. Зважаючи на всі перераховані чинники, голова об'єднання "Укрхлібпром" спрогнозував поступове зростання цін на хліб і в подальшому.

"З огляду на те, що в собівартості виробництва хліба борошно займає десь близько 40%-45%, то це якраз і пояснюється те підвищення ціни на хліб, яке відбулося у січні-лютому. В подальшому ціни на хліб зростатимуть на 1,5-2% щомісяця", — зазначив голова "Укрхлібпром".

Нагадаємо, найпопулярніша страва в Україні – це борщ, який ЮНЕСКО вніс до переліку культурної спадщини. Цього року він став "золотим", тому що ціни на продукти для цієї страви буквально злетіли.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua