Українців поінформували з приводу чуток щодо банкрутства ПриватБанку, Ощадбанку та інших фінустанов

Автор: Марченко Любов

В суспільстві шириться чутка щодо можливого банкрутства ПриватБанку, Ощадбанку та деяких інших банків. Експерти спростовують таку інформацію та запевняють, що це фейк який зумисне розповсюджує РФ. Метою такої дезінформації є дестабілізація та залякування населення України.

Українців поінформували з приводу чуток щодо банкрутства ПриватБанку, Ощадбанку та інших фінустанов  - today.ua

Крім того, член ради Національного банку Василь Горбаль поділився з українцями, яким банкам нині можна без побоювань довірити свої заощадження.

Мабуть кожен українець має, щонайменше, один рахунок в банку. У когось ще не виплачений кредит, хтось нещодавно вклав гроші на депозит, а у когось всі заощадження зберігаються на картці. Тому надійність банку - це те, що бентежить кожного його клієнта. А з початком військової агресії з боку північного сусіда це питання загострилось як ніколи. Платоспроможність громадян за кредитами значно знизилась, і не всі фінансові установи здатні витримати такі збитки. 

Українців поінформували з приводу чуток щодо банкрутства ПриватБанку, Ощадбанку та інших фінустанов

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

За словами Василя Горбаля, спроможність клієнтів повертати кредити має критичний вплив на роботу банку. Якщо люди втрачають можливість сплачувати внески за кредитами, то банк може збанкрутувати. Але державні банки докапіталізує уряд. Саме це унеможливлює їхнє банкрутство. Тому найбільш надійними банками українського сьогодення є ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Водночас, попри ймовірні очікування багатьох громадян, monobank, який знаходиться в групі лідерів за кількістю клієнтів, до цього списку не увійшов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Усі чотири перелічені банки обєднує державна частка капіталу, яка є в кожному з них. Тому у клієнтів цих банків немає жодних підстав для хвилювань. Якщо ці фінансові установи будуть мати потребу в додатковій капіталізації, держава ухвалить відповідні рішення, не даючи своїм клієнтам приводу для занепокоєння, пояснив Василь Горбаль.

Нагадаємо, у багатьох банках є можливість купівлі доларів з подальшим їхнім вкладом на депозит.